fbpx
Close

Kolm nimekat Eesti koondislast tõttavad Viljandi Metallile appi

Kertu Laak, Julija Mõnnakmäe ja Kristel Moor on koos Tallinnas treeninud juba mõnd aega. | Foto: erakogu

Möödunud sügisel pika pausi järel naiste meistriliigasse naasnud Viljandi Metall on registreerinud võistkonda kolm Eesti koondislast: diagonaalründaja Kertu Laak (23), sidemängija Julija Mõnnakmäe (31) ja temporündaja/diagonaalründaja Kristel Moor (27).

Viljandlannade viimane mäng pärineb kuu aja tagant, kui võistkond alistas kodus eelmise aasta finalisti Võru VK/Barruse 3:2 ja kirjutas tabelisse kuue kaotuse kõrvale esimese võidu. Rohkem pole aga legendaarse võrkpallipere ehk Margit ja Merle Keerutaja juhendatav võistkond mänge pidada saanud, sest naiskonna buss tegi uue aasta alguses Tallinna mängule sõites avarii.

“Mäletatavasti elas Viljandi naiskond läbi bussiõnnetuse, mistõttu pidid mõned mängijad hooaja pooleli jätma. Nii meie kolmega ühendust võetigi,” valgustab paari kuu eest Saksamaal hooaja pooleli jätnud ja kodumaale naasnud Laak loo tagamaid.

“Viljandi Metall on ilusa ajalooga klubi ja selle eesotsas on auväärt inimesed, keda on sellisel moel rõõm aidata. See saab olema huvitav ja teistmoodi kogemus. Eks me proovime endast parima anda ja koos Viljandi tüdrukutega võimalusel tabelisse punktegi juurde tuua,” lisab Laak, kelle sõnul jätkab trio treenimist peamiselt Tallinnas ja hakkab käima Viljandi võistkonnaga vaid mängudel.

Juhul kui kogenud koondislased saavad mängu noorte viljandlannadega kiiresti hästi klappima, võib naiskond kerkida põhiturniiri lõpuks ideaalis kaheksandalt kohalt veel esikolmikusse. Viljandi on nimelt põhiturniiril pidanud pooled mängud ehk seitse kohtumist. Juhul kui kõik mängud võidetaks kindlalt, kerkitaks 24 punkti peale. Tallinna Ülikool/Kikast (11 mängu ja 29 punkti) ning Tartu Ülikool/Bigbanki (12 ja 27) ei ohusta nad mingil moel, kuid kolmandal kohal paiknev Võru (12 ja 20) on veel teoreetiliselt püütav eesmärk.

Kui suur on aga tõenäosus, et Laak liitub veel sel hooajal mõne välisklubiga? “Kui midagi oluliselt ei muutu, siis ma sel hooajal välismaale enam ei kipu. Võtan profisportlase elust väikese pausi ja üritan armastuse võrkpallimängu vastu kodumaal üles soojendada,” vastab ta.

Eesti koondise kapten Mõnnakmäe pole sel hooajal veel ühtegi ametlikku mängu pidanud, Moor naaseb aga sootuks mitmeaastaselt mängupausilt. Moori Viljandiga liitumine on ka selles plaanis eriline, et tema võrkpalluritee sai alguse just Viljandist Merle Keerutaja treeningutelt.

Debüüdi peaksid Laak, Mõnnakmäe ja Moor tegema Viljandi naiskonna ridades 29. jaanuaril, mil võistkond võõrustab Rae Spordikool/Viastoni.

Meistriliiga tabeliseis.
scroll to top