fbpx
Close

Kolm Saaremaa Võrkpalliklubi leegionäri on endiselt Eestis lõksus

Javier Jimenez (esiplaanil) ja Daniel Maciel (vasakult neljas) jäävad sarnaselt Beau Grahamile ilmselt kuni juunini Eestisse. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Saaremaa Võrkpalliklubi kuubakalasest nurgaründaja Javier Jimenez, austraallasest temporündaja Beau Graham ja brasiillasest diagonaalründaja Daniel Maciel pole Eestist jätkuvalt koju lennanud, kuigi siinne võrkpallihooaeg kuulutati lõppenuks juba mitu kuud tagasi.

“Et Jimenez, Graham ja Maciel elavad Eestist nii kaugel, pole õnnestunud neid kodumaa poole tänaseni saata,” ütleb Saaremaa klubi mänedžer Hannes Sepp. “Javieril tekkis juba korra võimalus minna, aga lend ikkagi tühistati, sest polnud piisavalt reisijaid.”

Maikuu jooksul kolmik ilmselt kodumaale ei pääse. Macielil on ostetud lennupiletid 2. juuniks, ent seegi lend võidakse veel tühistada.

“Ega lihtne pole see periood neile kellelegi olnud, see on selge. Kõige keerulisem on olnud aga Javieril, keda ootavad Kuubas naine ja kaks last. Javier läks just Pärnusse oma viisat pikendama. Daniel on Kuressaares naisega, nii et temal on kergem. Ka Graham saab hakkama, kuna ta pole oma peret veel loonud. Kui eriolukorra piiranguid leevendati, oleme koos grillinud, et neil natukenegi näost näkku sotsiaalset suhtlust oleks,” jätkab Sepp.

Saaremaa Võrkpalliklubi poolehoidjad vedasid koroonaviiruse leviku alguses karantiinis olema pidanud mängijatele kodudesse süüa. Viimasel ajal on saanud mängijad aga iseseisvalt toimetada ja vabas õhus treenimaski käia.

“Organiseerisime neile koju hantlid ja muud vahendid, millega saaks trenni teha. Alates tänasest on ka spordihoone uuesti lahti ja saab jõusaali minna,” ütleb Sepp.

Et Saaremaal on praegu lisaks kolmele leegionärile Eesti mängijatest Alari Saar, Johan Vahter ja Markus Uuskari, siis ega pole klubi ühiste pallitreeningute peale mõelnud? “Poisid viskasid küll juba korra nalja, et teeks äkki mõne pallitrenni koos. Kuna mõlemad sidemängijad (Reto Giger ja Artis Caics) on ammu kodumaale naasnud, siis korralikku trenni teha ei saa, aga oma lõbuks võivad nad koos trenni teha küll,” arvab Sepp.

scroll to top