fbpx
Close

Kolm stsenaariumi | Millise sõjaplaaniga läheb suurriigi staatuses Eesti vastu Läti mängule?

Gheorghe Cretul jagub homse mänguplaani osas ilmselt omajagu mõtteainet, sest tabeliseis lubab kõike ja kõiki katsetada. | Foto: Siim Semiskar

Eesti rahvusmeeskond lõpetab homme Tartu Ülikooli spordihoones 2019. aasta EM-valiksarja, võõrustades kell 19.00 Avo Keele juhendatavat Lätit.

Gheorghe Cretu hoolealused lähevad viimasele mängudeaknale vastu justkui suurriigi staatuses, sest edasipääs tagati ühena vähestest juba augustikuus. Seega on Eestil eesseisvas kohtumises Lätiga kõvasti mängimisruumi.

Milliseid stsenaariume võime homme väljakul näha?

Esimene variant: Cretu alustab mängu oma parimate poegadega ja kui avageim suudetakse kindlalt võita, saadab ta edasiseks mänguks väljakule n-ö teise koosseisu. See tähendaks, et Tartus saaksid täismaja ees hindamatu kogemuse muuhulgas nii debütant Kevin Saar (23) kui ka teised noored ja kogenematud koondislased Silver Maar (19) ja Markkus Keel (23). Ilmselt pakuks selline stsenaarium ka kõigile osapooltele enim rõõmu: publik saaks nii meie tippe kui ka järelkasvu näha ja mängijad oleksid rahul. Ühtlasi kujuneks kohtumine tänu muudatustele tavapärasest huvitavamaks jälgida.

Teine variant: Cretu mängib kogu mängu ära põhimeestega, kuid leiab erinevatel hetkedel ka võimaluse vähemalt osasid vahetusmehi kasutada. Taoline lahendus rahuldaks ilmselt samuti kõiki osapooli, kuid tõele au andes peaks täiskoosseisus Eesti koondis olema kolmegeimilises mängus kahe põhimeheta Lätist pea jagu üle, mistõttu pidu saaks suure tõenäosusega läbi juba pooleteise tunniga.

Kolmas variant: Cretu läheb väljakule osaliselt või täielikult teise koosseisuga ja toob põhimehi sisse üksikuteks hetkedeks või raskesse seisu jäädes. Koondise noorematele liikmetele, aga ka näiteks Henri Treiali sugusele mehele, kes saab temporündajate hirmkõva konkurentsi tõttu koondise eest väljakule teenimatult vähe, oleks see mõistagi imeline võimalus ja ühtlasi stsenaarium, mis jääks hoolimata lõpptulemusest meelde igaveseks.

Üks stsenaarium on aga selge juba praegu: Eesti võrkpalli jaoks kujuneb homne päev tänu meie meeste ja naiste koondisele ning oma rahvusvõistkondadesse armunud võrkpallipublikule igal juhul eriliseks. Ehk isegi erilisemaks kui kunagi varem.

Rahvusmeeskonna koosseis EM-valikmänguks Lätiga: Kert Toobal, Markkus Keel, Rait Rikberg, Silver Maar, Oliver Venno, Renee Teppan, Robert Täht, Kristo Kollo, Kevin Saar, Rauno Tamme, Henri Treial, Timo Tammemaa, Ardo Kreek, Mart Naaber.

scroll to top