fbpx
Close

Kolm tähelepanekut Eesti ja Horvaatia mängust

Eesti rahvusnaiskond teenis EM-finaalturniiril Budapestis teises voorus 1:3 (-18, -17, 26, -12) kaotuse Horvaatialt. Siin on kolm tähelepanekut tänasest mängust.

Kujud ja võimsus. Horvaatia põhikuuiku pikkused: 192, 191, 190, 190, 184 ja 180 sentimeetrit. Eesti põhikuuiku pikkused: 191, 188, 185, 177, 175 ja 175 sentimeetrit. Keskmine pikkus seega Horvaatial 187,3 ja Eestil 181,8. See on meeletu vahe ja kajastub ka mängus. Teist päeva järjest jääme vastasele kõige selgemalt alla blokis (eile 1:9, täna 7:15). Kui heal päeval võib Eesti servi kenasti vastu saada, siis pikemaks ükski mängija üleöö ei kasva. See on paratamatu, et Eesti-sugusest väikeriigist ei leidu nii palju pikki mängijaid. Ainus võimalus, kuidas taolise keskmise kasvuga naiskond suurturniiril edu võib saavutada, on hiilgav üldmäng, nagu tõestavad igal aastal asiaadid. Eestil on aga selles osas veel tükk maad minna.

Eesti koondise mängijatel on keeruline vastaste kõrgest ja korrektsest blokist mööda mängida. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Kertu Laak. Kohilast pärit diagonaalründaja realiseeris eile Ungari vastu 16 tõstest vaid 1, kuid kosus täna selgelt. Avageimi lõpus Kristel Moori asemel väljakule tulnud Laak kerkis naiskonna liidriks, realiseeris üksnes kolmandas geimis 6 tõstest 5, lõi 2 ässa ja tõi 1 blokipunkti. Just tänu temale suudeti võtta ajalooline geimivõit, mis, tõsi, saadi hetkel, mil horvaadid olid mitmele põhinaisele juba puhkust andmas. Kokku Laagilt täna meie parimana 13 punkti (+8).

Kertu Laak. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Nurgaründajate kosumine. Kahekohalise punktiarvuni jõudsid täna lisaks Laagile ka Nette Peit ja Kristiine Miilen, kes kogusid vastavalt 11 (-1) ja 10 (+2) punkti. Eilses Ungari mängus ei saanud meie nurgaründajad mäletatavasti isegi kahe peale kokku 10 punkti kokku (8 punkti, -5). Peidi ja Miileni kosumine on homset Rumeeniaga kohtumist silmas pidades äärmiselt oluline, olgugi et parandamisruumi oli mõlemal ka tänases mängus küllaga. Meie kolmas rotatsioonis olev nurgaründaja, Miileni asemel põhikoosseisu edutatud Anu Ennok oli täna hädas servi vastuvõtuga (22%), mistõttu paistab kõige tõenäolisem, et homme alustavad mängu sarnaselt avapäevale Peit ja Miilen.

Nette Peit. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee
scroll to top