Kolm tähelepanekut | Lubamatud eksimused, liidrite esitus ja Toobali väljavahetamine

Eesti – Montenegro mäng. | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskond pidas EM-finaalturniiril täna oma teise mängu, teenides ootamatu 0:3 (23, 28, 23) kaotuse D-alagrupi autsaiderilt Montenegrolt. Siin on kolm tähelepanekut tänasest mängust.

Lubamatult palju eksimusi. Esimeses geimis 9 ja kokku 17 serviviga. Ässasid seejuures kõigest 4. Montenegro eksis servil vaid 8 korral. See on meeletu vahe. Ja meie rünnak… 10 palli auti ja 11 vastaste bloki pihta. Need kõik on vead, mida saanuks vältida. Eriti Montenegro-suguse meeskonna vastu, kellel pole maailma parim vastuvõtt ega blokk. Pealegi ei suutnud Eesti kaitses palle kätte saada, olgugi et vastased tegutsesid väga ühekülgselt, kasutades rünnakul sisuliselt vaid nurgamehi ja diagonaali. Ülejäänud mehed ehk kaks temporündajat teenisid kogu kohtumise vältel kõigest 7 tõstet.

Rünnakuliidrite kahvatu mäng. Nagu enne EM-i korduvalt räägiti, vajab Eesti suurturniiril õnnestumiseks oma kahe liidri, maailma tippklubides mängivate Renee Teppani ja Robert Tähe õnnestumist. Täna esinesid aga mõlemad paraku alla oma võimete. Kahe peale kokku eksis duo rünnakul 17 ja servil 6 korral. Eestil on küll Kert Toobali ja Rait Rikbergi näol olemas kogenud mehed, kes aitavad meeskonda tasakaalu tuua, ent rünnakul paistis vähemalt tänase mängu põhjal kogemustest selgelt puudu jäävat. Samas ei saa kindlasti ka ainult Teppani ja Tähe kontosse kaotust kirjutada, sest neid kui meie vaieldamatuid liidreid valvab erinevalt teistest Maarjamaa ründajatest igal hetkel mitmemeheline blokk, mis teebki elu raskeks.

Vahetused. Tagantjärele on hea targutada, kas Gheorghe Cretu tegi õigel ajal vahetused ning kas ta tõi õiged mängijad väljakule. Kõige küsitavam oli Kert Toobali vahetusse võtmine ja Markkus Keele väljakule panemine teises geimis seisul 7:13. Kui kõrvalt paistis, et meie ründemängijad esinesid kahvatult, siis Cretu otsustas just uue sidemängija näol muudatuse mängu tuua. Eesti suutiski teise geimi lõpus vahe tasa mängida, ent suures pildis jäid mured samaks ja Eesti ikkagi kaotas nii geimi kui ka mängu. Seda, kas nurga- ja diagonaalründajate varasem vahetamine edu oleks toonud, on võimatu öelda. Hindrek Pulk sai kolmanda geimi keskel Renee Teppani asemel väljakule sekkudes oma võimaluse, kuid jättis selle kasutamata. Ent siis paistis olevat juba hilja igas mõttes – montenegrolased olid sõiduvees ja pealekauba suures eduseisus. Küll aga tundub, et Martti Juhkami või Andrus Raadiku väljakule toomine võinuks ehk Eestile lisakäigu anda. Aga need on ja jäävad agadeks, millega pole midagi enam peale hakata.