fbpx
Close

Kolme minuti eksklusiivusutlus N’Gapeth’ga: tunnen end hästi ja võiksin Eesti vastu mängida küll

Maailma üks säravamaid võrkpallureid Earvin N’Gapeth – võrkpalliväljakul alati rõõmsameelne. | Foto: Siim Semiskar/CEV

Tallinnas peetava EM-finaalturniiri D-alagrupi kuulsaim mees Earvin N’Gapeth ütleb, et Prantsusmaa koondise edu taga on omavaheline hea läbisaamine. Koondisekaaslased tunnevad üksteist ammusest ajast ja on tänaseks justkui kokku kasvanud.

30-aastane N’Gapeth, kelle isa, Kamerunist pärit Eric kuulus 1980ndatel aastatel Prantsusmaa koondisse ja pani pojale nime USA korvpallitähe Earvin “Magic” Johnsoni järgi, on lõbus mängumees. Toompea all paiknevas Meritoni hotellitoas loob räpparist võrkpallur parasjagu jätku oma 2019. aastal ilmunud albumile “Rien comme avant” (“Mitte midagi nagu varem”), mille viisijuppe on läbi turniiri lastud Saku suurhallis nurgaründaja servide eel. Ja kui N’Gapeth mängule jõuab, on ta koos teiste Prantsusmaa mängijatega võimeline tegema igasuguseid nalju: näiteks intervjuude-tsoonis asuvate reklaamplakatite alt läbi rullima. Ent mis esmatähtis – kõige muu kõrval on ta Tallinnas näidanud palliväljakul taas kõrgest klassist mängu.

Et kõigi temast huvitatud inimestega 194-sentimeetrine N’Gapeth paratamatult rääkida ei jõua, on Eesti meedial olnud seni üsna keeruline tippmängijaga jutule saada. Pärast prantslastele antud intervjuusid on ta üldiselt läinud otse riietusruumi. Prantsusmaa koondise atašee (sõna, mis on, muide, tulnud just prantsuse keelest – “attaché” ehk otsetõlkes juurde kinnitama) Dagmar Torilo lahke abiga õnnestus Võrkpall24’l siiski pärast prantslaste järjekordset 3:0 võitu, seekord Läti üle, mõned minutid N’Gapeth’ga rääkida. Nagu põgusa usutluse jooksul selgub, on N’Gapeth meediaga suheldes täpselt sama sõbralik ja lõbus nagu palliplatsil.

Earvin N’Gapeth andis eile Võrkpall24’le intervjuud, lai naeratus suul. | Foto: Reijo Mälton/Võrkpall24

Earvin, on rõõm sinuga rääkida. Väljakul prantslaste esitusi vaadates paistab, et te naudite EM-finaalturniiril mängimist täiel rinnal. Kas see on ka tegelikult nii?

Jaa, täpselt! Nautimine on meie jaoks kõige olulisem. Pärast olümpiamänge puhkasime ega teinud pikka ettevalmistust EM-iks, sest suvi oli olnud sedavõrd raske. Kõige tähtsam ongi EM-il medalile jõudmise kõrval just see, et suudaksime hoida sarnast atmosfääri meeskonnas. Et kõigil oleks nägu naerul.

Kuidas selline lõbus olemine väljakul üldse tekkis? Kas see on alati nii olnud?

Me hakkasime paljude meestega koos mängima juba 15 aastat tagasi. Oleme justkui perekond, kus kõik saavad üksteisega hästi läbi. Üheskoos nautimine tuleb loomulikult. Ja ma arvan, et see on meie jaoks ka parim viis, kuidas edu saavutada.

Earvin N’Gapeth koondisekaaslastega. | Foto: Siim Semiskar/CEV

Prantsusmaa on värskelt tulnud olümpiavõitjaks. Aga millise eesmärgiga te EM-ile tulite?

Mõistagi tahaksime ka siin kuldmedali võita, kuid anname endale aru, et see saab olema väga keeruline ülesanne. Loodan lihtsalt seda, et me ei kuku pärast hullumeelset suve füüsiliselt mingil hetkel kokku. Hetkel tunnevad kõik end õnneks enam-vähem hästi.

Kuidas sa alagrupiturniiri viimasele mängule Eestiga otsa vaatad? Kas kindel 3:0?

Ma ei tea! Üritame kõiki mänge võita. Oleme vist nüüd alagrupis esikoha taganud ja võib-olla annab treener mänguaega mõnele mehele, kes pole seni väga palju väljakule pääsenud. Ma ei tea seda, aga plaan on igatahes jälle sama – läheme nautima ja võitma.

Kas sina tahaksid igas mängus väljakul olla, olenemata sellest, kellega kohtutakse ja kui palju on kaalul?

Tunnen end väga hästi hetkel ja võiksin mängida küll, aga võib-olla antakse mulle mängus Eestiga puhkust. (Muigab.) Aga see on ainult võib-olla!

Kas Eesti võrkpallurite seas on sul tuttavaid ka?

Ma pean vabandama, sest, ei, veel pole.

Kuidas sulle Eesti ja Tallinn meeldivad? Oled sa üldse jõudnud meie pealinnaga tutvuda?

Tead, kahjuks ei ole me palju saanud ringi liikuda koroonaviiruse leviku tõttu. Aga mulle ütlesid kõik juba enne siia saabumist, et Tallinn on väga ilus linn.

Sa pead siia siis kunagi tagasi tulema, kui aega on rohkem.

(Naerab.) Võib-olla tõesti! Ma tean hästi teie treenerit Cedrici. Jõime täna hommikul koos kohvi. Oleme pärit samast linnast (N’Gapeth kolis väikese poisina koos perega Enardi sünnilinna Poitiers’sse) ja rääkisime Eestist. Ta ütles, et Eestil läheb hästi ja ta tunneb end eestlaste keskel hästi.

Lõpetuseks, milline on su järgmine isiklik eesmärk pärast olümpiavõitu?

Tulla maailmameistriks! Me oleme Prantsusmaaga võitnud nüüd nii EM-i, Rahvuste liiga kui ka olümpia. Järgmisel suvel tuleb ka MM ära võita.

Earvin N’Gapeth löömas plaksu pärast olümpiat Prantsusmaa koondise peatreeneriks saanud Bernardo Rezendega. | Foto: Siim Semiskar/CEV
scroll to top