fbpx
Close

Kolme nädala mängud kolme päevaga: Juhkami alustab Meistrite liigat ja võtab Võrkpall24 Instagrami konto üle

Martti Juhkami (paremal) ja Friedrichshafen. | Foto: CEV

Tänavu ainsa Eesti võrkpallurina tugevaimas eurosarjas kaasa lööv Martti Juhkami alustab sel nädalal Meistrite liiga hooaega, kohtudes Saksamaa tippklubi Friedrichshafeni ridades tänasest neljapäevani Itaalias kolmel päeval järjest E-alagrupis nii Karlovy Vary Karlovarsko (Tšehhi), Novosibirski Lokomotiivi (Venemaa) kui ka Trentinoga (Itaalia). Mänge näeb otsepiltis Eurovolley.TV vahendusel (kuutasu 4,99 eurot).

Olgugi et Trentino näol on tegu 21. sajandi ühe edukama võrkpalliklubiga maailmas ja Novosibirsk krooniti kevadel Venemaa meistriks, võib öelda, et hetkeseisu põhjal ei saanud Friedrichshafen Meistrite liigaks siiski kõige raskemat loosi. Nimelt paikneb Angelo Lorenzetti juhendatav Trentino Itaalia liigas 3 võidu ja 5 kaotusega alles kaheksandal kohal, seejuures mõlema sidemängija puudumisel naasis nädalavahetuse 0:3 kaotusmängus Vibo Valentia vastu oma endise ameti juurde Hollandi koondise rünnakuliider Nimir Abdel-Aziz.

Plamen Konstantinovi juhendatav Novosibirsk, kes tegi kahe hooaja vahel koosseisus palju muudatusi, paikneb Venemaa liigas 5 võidu ja 3 kaotusega seitsmendal kohal, seega pole neilgi põhjust hooaja alguse üle eriti rõõmustada. Ka Karlovarsko asub Tšehhi liigas hetkel alles neljandal positsioonil, ent see pole tegelikult kuigi adekvaatne info, sest meeskond on kogunud 6 võitu ja 1 kaotuse.

Friedrichshafeni hooaja algust võib pidada kvartetist kõige edukamaks, sest nemad on teeninud Saksamaa liigas 5 võitu ja 1 kaotuse ning paiknevad tabelis teisel kohal. Samuti on klubi Juhkami vedamisel jõudnud karikasarjas juba poolfinaali. Midagi kerget sakslasi siiski ees ootamas pole, sest Meistrite liigas ühtegi nõrka võistkonda ei mängi ja veerandfinaali pääsevad vaid viie alagrupi võitjad ja kolm tugevamat teise koha saanud meeskonda. Eriliseks teeb seekordse süsteemi ka just järjestikustel päevadel mängimine. Kui varasemalt on Meistrite liigas olnud nädalas üks mäng, siis nüüd peetakse kolm kohtumist kolmel järjestikusel päeval.

Friedrichshafen kohtub avamängus täna Eesti aja järgi kell 20.30 Karlovarskoga, homme ja ülehomme kell 17.00 on vastaseks vastavalt Trentino ja Novosibirsk. “Mulli” teine osa, kus meeskonnad mängivad omavahel läbi teistkordselt, peaks toimuma praeguse seisuga 9. kuni 11. veebruarini Friedrichshafenis.

Eesti koondise peatreeneri Cedric Enardi juhendatav Berliini meeskond mängib C-alagrupis 8. kuni 10. detsembrini esimese “mulli” kodus Ljubljana ACH Volley (Sloveenia), Kaasani Zeniidi (Venemaa) ja Jastrzebski Wegieliga (Poola). Teine “mull” on kavandatud 9.-11. veebruariks Kaasanisse.

NB! Martti Juhkami eluolu Meistrite liiga esimeses “mullis” saab jälgida sel nädalal Võrkpall24 Instagrami konto vahendusel.

scroll to top