fbpx
Close

Koondisekutsest üllatunud debütant: Ennok on rahvusnaiskonnast minu suurim eeskuju

Marcella Raud finaalseerias. | Foto: Riina Vals/SK Duo

TalTech/Tradehouse suutis eile koduväljakul Eesti meistrivõistluste finaalseeria Tartu Ülikool/Bigbanki vastu viigistada, alistades põhiturniiri võitja suisa 3:0 (22, 18, 20).

TalTechi üks resultatiivsemaid oli kehva alguse kiuste 19-aastane nurgaründaja Marcella Raud, kes mängib täiskasvanute klassis esimest aastat ning polnud Tartut varasema viie üritusega suutnud võita.

“Ootasin väga seda võitu, sest mängin esimest hooaega TalTechis ja polnud siiani suutnud Tartut alistada, kuigi mitmed mängud on olnud tasavägised,” sõnas 10 punkti kogunud tallinlanna rõõmsalt. “Alguses ei saanud ma end käima, aga kuna võrkpall on tiimimäng, siis kõik toetasid ja enda mäng hakkas ka tööle. Ma arvan, et igaüks mängis meist lõpuks oma koha välja. Mängisime täiega. Nii kaitse kui blokk töötasid.”

Raua jaoks oli eilne päev eriline ka seetõttu, kuna ta pääses esmakordselt Eesti koondisse.

“Ma ei osanud oodatagi kutset, aga kui selle sain, siis olin väga õnnelik,” tunnistas Raud, kellelt rahvusnaiskonna treenerid eesotsas TalTechi juhendaja Marko Metiga uurisid suviste plaanide kohta esmakordselt paar nädalat tagasi.

“Loodan, et õpin koondises pooleteise kuu jooksul kõvasti juurde. Ma arvan, et tuleb huvitav suvi. Saan teada, kuidas ja mida teised teevad,” ütles Raud.

Oma suurimaks eeskujuks peab tumedapäine neiu koondislastest Prantsusmaa kõrgliigas mängivat Anu Ennokit.

“Tegelikult on kõik koondislased minu jaoks eeskujud. Aga Ennok seepärast, et ta on veidi lühem mängija nagu mina ning tegutseb samuti nurgaründaja kohal. Ta mängib kaitses väga hästi ja on üleüldiselt võimas naine,” tunnustas 175-sentimeetrine Raud.

Raud ei salga, et sooviks kunagi profitasemel võrkpalli mängida, kuid teab, et see pole sugugi kerge ülesanne.

“Eks näis, kuhu karjäär mind viib. Vaatan tasapisi. Üritan ise lihtsalt võimalikult hästi tegutseda,” lisas ta.

scroll to top