fbpx
Close

Koondisesuvi aitab Oravat tuua tagasi vanadele radadele

Pole sugugi välistatud, et Oliver Orav võib ka klubitasandil peagi tegutseda diagonaalründajana ehk positsioonil, kus ta oma karjääri alustas. | Foto: Siim Semiskar

Juba kaheksandat hooaega Tallinna Selverit esindav Oliver Orav liitus mitme põhimehe puudumise tõttu paariaastase pausi järel Eesti koondisega, kuid mitte nurga-, vaid diagonaalründajana.

Viimati kaks suve tagasi rahvusmeeskonda esindanud tallinlane oli koondisekutse saamise üle pisut üllatunud, kuid samas ütleb ta, et on igati valmis sini-must-valge mänguvormi taas selga tõmbama.

“Juuli alguses võeti minuga ühendust ja öeldi, et peatreener (Cedric Enard – toim.) soovib minu oskusi näha. Töö tõttu poleks ma saanud varem koondisega liituda, kuid hetkel olen kodukontoris ja saan trennide vahel tööd teha,” rääkis Orav Võrkpall24’le.

“Ütleme nii, et pigem oli kutse minu jaoks üllatus. Mitmed mehed pidid minema koduklubide juurde või ravivad ennast ja sellest tulenevalt olin kutseks valmis, kuid ootamatu oli see siiski,” sõnas 24-aastane mängumees.

Kogu karjääri Tallinna esiklubis mänginud Orav võeti rahvusmeeskonda diagonaalründajaks, kuid vajadusel lülitatakse ta tagasi nurgaründaja kohale, kus on tegutsenud viimastel aastatel koduklubis. “Hetkel olen olnud kahes trennis diagonaal ja ühes trennis nurgamees. Praegu tegutsen seal, kus parasjagu vaja on, kuid pikas plaanis näeb peatreener mind ikkagi diagonaalründajana.”

“Enardi kohta pole mul ühtegi halba sõna öelda. Ta on hea treener ja tal on konkreetne nägemus, kuidas asjad võiksid ja peaksid toimima. Tundub, et tema bloki ja kaitsemängu taktika on sarnane, mida eelmisel hooajal Alessandro Piroli Selveris õpetas. Samuti olid Gianni (Eesti koondise eelmine peatreener Gheorghe Cretu  – toim.) taktikad temale sarnased. Inimesena tundub Enard tore, asjalik ja julgeb meestega suhelda. Usun, et ta suudab meist järgmisel suvel maksimumi välja pigistada,” ütles 192-sentimeetrine võrkpallur.

Kas võrreldes varasemate koondisekogemustega on kõrge hüppe ja tugeva rünnaku poolest tuntud Orav täheldanud suuri erinevusi? “Kuna olen koondisega sel suvel vähe koos olnud, siis on raske mingeid võrdlusi tuua. Suurim muutus on see, et tänavu on kaasatud palju noori, kes saavad koondisemaitse suhu. Hetkel on näha, et kõik on hingega asja juures ja pingutavad kõvasti, et teenida kutse rahvusmeeskonda ka järgnevatel aastatel.”

Kui eelnevatel hooaegadel oli Orav Selveris kindel põhikoosseisu mängija, siis järgmisel hooajal peab ta koha eest päikese all tõsiselt võitlema välimaalt naasnud ja Tallinna parima klubiga liitunud Eesti koondislaste Kristo Kollo ja Andrus Raadikuga.

“Selverisse jäämine oli kindel plaan ning eelmisel hooajal, kui liiga enneaegselt lõpetati, rääkisin klubijuhtidega ja otsustasin vähemalt ühe hooaja veel siin mängida. Minul on Kollo ja Radža (Raadiku hüüdnimi – toim.) liitumise üle väga hea meel. Puhtalt juba sellepärast, et trennide tase tõuseb märgatavalt. Nüüd pean hakkama ise ka rohkem pingutama ja see paneb mulle rohkem pingeid peale, sest minu jaoks on viimastel aastatel platsile pääsemine olnud üpriski lihtne,” muigas augusti viimasel päeval veerandsajandat sünnipäeva tähistav Orav.

“Kollo ja Radža liitumine teeb võistkonna n-ö tavapärasemaks, sest pole ju palju profiklubisid, kus 24-aastane mängija on kõige vanem (Kollo ja Raadikuta võinuks aga just nii minna – toim.). Klubi juhtide poolt oli hea otsus need kaks meest palgata ja ma usun, et sellest võidavad kõik,” lausus nurgaründaja.

Kas Orav ei karda, et tema mänguaeg võib järgmisel hooajal vanameistrite liitumise tõttu kokku kuivada? “Ma ei saa öelda, et kardaksin, kuid olen sellele mõelnud küll. Kindlasti nii lihtne enam põllule saada pole. Kõige tähtsam on see, mis tulemuse meeskond teeb, mitte minu mänguaeg. Isiklikus plaanis tahaksin arengus sammu edasi astuda ning Kollo ja Raadiku liitumine aitavad sellele kindlasti kaasa. Olen rääkinud Raineriga (Rainer Vassiljev, Selveri peatreener – toim.) ja vajadusel saan diagonaalründajana tegutseda – Selveri-karjääri alustasin ju diagonaalina -, kuid seda ei otsusta mina. Mul endal kummagi positsiooni osas eelistust pole.”

Lõpetuseks küsisime juba teismeeas Eesti liigas ukse jalaga lahti löönud Oravalt, kas süda ihkab rohkem teha karjääri võrkpalluri või IT-arendajana? “Noh, nagu Cretu mulle ütles, siis mängin jätkuvalt “pokkerit”. Ütlesin Rainerile, et sooviksin uuel hooajal rohkem keskenduda võrkpallile kui varasemad kolm hooaega. Lihtsalt on vaja jõuda peatreeneri ja töökohaga kokkuleppele. Aga seda võin öelda, et ma pole jätkuvalt suutnud otsustada, kas tulevikus keskendun täielikult spordile või sukeldun tavaellu. Vastavalt võimaluste vaatan jooksvalt, mida tulevik toob,” ütles Orav lõpetuseks.

Oravat võib Eesti koondise särgis mängimas näha ilmselt juba neljapäeval, kui meie meeskond võõrustab Võrus Lätit.

 

scroll to top