fbpx
Close

Korvpallurite EM-i korraldusõiguseta jäämine tekitas võrkpalluritele valikuvõimaluse

Eesti koondis võõrustas Euroopa Kuldliiga finaalturniiri Saku suurhallis. | Foto: Karl Rinaldo

Eesti korvpalliliit taotles sarnaselt võrkpalluritele 2021. aasta EM-finaalturniiri korraldusõigust, kuid valituks ei osutunud (loe siit). Niisiis näeb kahe aasta pärast Tallinnas ühe, mitte kahe suure pallimänguala EM-finaalturniiri.

Võrkpall24.ee uuris Eesti võrkpalliliidu presidendilt Hanno Pevkurilt, kas eilne uudis mõjutab kuidagi ka võrkpalli EM-i läbiviimist.

“Nii palju mõjutab, et meil on nüüd vabadus otsustada, kas soovime EM-i korraldada Tondirabas või Saku suurhallis. Saanuks korvpallurid korraldusõiguse, olnuks suurhall nende käsutuses,” ütles Pevkur.

Rocca al Mares asuva Suurhalli kasuks räägib saali mahutavus (vastavalt u 8000 ja u 6200 inimest). Tondiraba tugevus on aga selgelt madalam hind ning pole välistatud, et tänu spordikompleksi suurusele – peaareeni kõrval on seal ka kaks jäähalli ja üks jääkeegli hall – saaks Lasnamäe kanali äärde paigutada lisaks mänguareenile ka kõik kohustuslikud treeningsaalid.

“Järgmise sammuna võtame mõlemalt saalilt hinnapakkumise,” lisas Pevkur.

Eesti korraldab 2021. aasta augustis toimuval EM-il ühte alagrupiturniiri. Lisaks meile võõrustavad võrkpallipidu soomlased, tšehhid ja sakslased.

Tondirabas mängis Eesti koondis viimati 2016. aastal. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee
scroll to top