fbpx
Close

Kreegi koduklubi võttis liiga liidri vastu seljavõidu, eestlane oma meeskonna parim

Ardo Kreek. | Foto: Pariisi Volley

Eile olid Prantsusmaa kõrgliigas võistlustules Eesti koondislaste Ardo Kreegi tööandaja Pariisi Volley ja Hindrek Pulga leivaisa Chaumont, kes mõlemad said tunda võidurõõmu.

Pariis alistas võõral väljakul pisut üle tuhande silmapaari ees üllatuslikult kindlalt 3:0 (25:20, 25:19, 25:23) liigatabelis esikohal oleva Sete’i. Prantsusmaa pealinnaklubi eest tegi korraliku mängu Tallinnast pärit temporündaja Ardo Kreek, kelle arvele kanti 11 punkti (+8). 33-aastane keskblokeerija sai 13 tõstet, millest realiseeris 8 (62%), lisaks sai ta kirja kaks blokki ja ühe serviässa. Sete parim oli Vasyl Tupchi 16 punktiga (+4).

Hindrek Pulk vaatas pingilt, kuidas tema koduklubi Chaumont oli lähedal kaotusele tabelis hetkel viimasel kohal olevale Nice’le. Esimesed kaks geimi kuulusid külalistele, kuid koduplatsil mänginud Nice viigistas seisu ja viis mängu otsustavasse faasi, kus eelmise hooaja hõbemedalist Chaumont pani oma paremuse siiski maksma. Seega raske 3:2 (25:13, 29:27, 19:25, 24:25, 15:11) võit eestlase tööandjale. Chaumont’ile tõid nii Julien Winkelmuller kui ka Marlon Herrera Yant 28 punkti (efektiivsus vastavalt +18 ja +13). Nice’i parim oli Belgia koondislane Jolan Cox 19 punktiga (+10).

Turniiritabelit juhib endiselt Sete, kellel on koos 12 punkti, kuid täna õhtul võib Martti Juhkami endine leivaisa Tourcoing (11 punkti) nad kukutada teisele reale. Pariis asetseb 7 punktiga 9. kohal ning Chaumont on 10 punktiga viies.

Järgmise mängu peavad eestlaste klubid 15. oktoobril, kui Pariis sõidab külla Cannes’ (tabelis 4.) meeskonnale ja Chaumont Montpellier’le (6.). Timo Tammemaa ja Tours peavad oma kuuenda vooru kohtumise täna õhtul, kui võõrsil mängitakse tabelis kolmandal positsioonil oleva Rennes’ga. Renee Teppani leivaisa Poitiers (13.)  võõrustab täna Toulouse (11.) meeskonda.

 

scroll to top