fbpx
Close

Kreek ei pruugi Pariisis seitsmendat hooaega alustada: esiliigasse langemine oli minu jaoks suur pauk

Ardo Kreek. | Foto: Siim Semiskar

Eesti koondise temporündaja Ardo Kreek taastub kenasti reielihasevigastusest ja on teinud viimastel päevadel rahvusmeeskonnaga treeningud täismahus kaasa. Erinevalt enamikest koondisekaaslastest pole kogenud tallinlasel aga uue klubihooaja osas jätkuvalt täit kindlust.

Prantsusmaa võrkpalliliit teatas, et riigi üks edukamaid klubisid, Kreegi tööandja Pariisi Volley langeb algavaks hooajaks maksepettuste tõttu esiliigasse. Kuigi klubi mänedžer Michel Rougeryon sõnas leParisen’ile, et klubi kaebab otsuse edasi, on Kreegi sõnul asi siiski sisuliselt selge.

“Ka mängijatele on tulnud nüüdseks info, et mängime uuel hooajal Pro B-s,” kinnitas Kreek Võrkpall24’le. “Klubi üritab midagi advokaatide kaudu veel korraldada, aga 98-protsendilise tõenäosusega on asi otsustatud.”

Hiljuti 32. sünnipäeva tähistanud Kreek tunnistab, et taoline uudis mõjutas ka teda. “See oli kõva pauk. Kuna praegu on juba augusti keskpaik käes, oleks uut kõrgel tasemel klubi leida sisuliselt võimatu. Kuskile ma kindlasti saaksin minna, aga pakkumised on poolikud. Pigem tundub hetkel nii, et jään Pro B-sse ja töötan end koos võistkonnaga uuesti üles.”

Et klubi olukord on kahe hooaja vahel kardinaalselt muutunud, ei ole tegelikult kehtiv ka Kreegi praegune leping, mis on sõlmitud kuni järgmise suveni.

“Kuna klubi sai trahve ja sponsorid toetavad esiliigas meid vähem, peavad nad ka minu palganumbrit kärpima, mis tähendab, et varasem leping ei kehti enam. Seetõttu saaksin soovi korral klubist lahkuda juba nüüd. Aga mu mänedžer üritab tingimusi minu jaoks paremaks kaubelda, et nõustuksin jätkama.”

Kas Pariisi jäämise kasuks räägib ka tõik, et Kreek on Prantsusmaa pealinnas end kenasti sisse seadnud? Mäletatavasti liitus ta Pariisi Volley’ga 2012. aastal.

“Ausalt öeldes on seis pigem vastupidine,” tunnistab Kreek. “Kuna viimasel ajal on nii palju jamasid olnud, siis laseks pigem Pariisist varvast. Samas, minul isiklikult pole väga midagi nuriseda. Palka maksti mulle ka hooaja lõpus, kui üldiselt probleemid suurenesid. Ka treening- ja elutingimused on siin normaalsed,” lisas Kreek.

Samal teemal: Kas Kreek ja Pariisi Volley kukutataksegi esiliigasse?

scroll to top