fbpx
Close

Kristiine Miilen elust Kreekas: fännid tulid trummide ja tossupommidega trenni ning karjusid ja laulsid

Kristiine Miilen. | Foto: klubi Facebooki leht

Eesti rahvusnaiskonna nurgaründaja Kristiine Miilen lõi käed algavaks hooajaks Kreeka naiste meistriliigas palliva Pannaxiakose naiskonnaga, kus ta on kenasti kanda kinnitanud.

Üle-eelmisel liigamängul võeti võõral väljakul punkt Olympiacoselt, kes on riigi meistriks tulnud seitsmel hooajal järjest (!). Viljandlanna sõnul oli selline tulemus neile endile pisut üllatav.

“Sellist tulemust ei oodanud keegi. Aga me ei lähegi ühtegi mängu kaotama. Kohtumine oli väga raske, kuna see oli vastaste väjakul ja rahvast oli palju. See oli eelmise hooaja finaali kordus. Olime õnnelikud, et saime punkti, mitte kurvad, et kaotasime mängu. Viiendas geimis olime nii rünnakul kui ka vastuvõtul kehvad ja ilmselt selle taha võit ka jäi. Vastane oli enesekindel,” ütles 2014. aastal aasta parimaks nooreks võrkpalluriks valitud Miilen Võrkpall24’le.

“Oma mänguga jäin täitsa rahule. Olen rõõmus, et suutsin nii kõva naiskonna vastu niivõrd hea esituse teha (Miilen tõi 23 punkti (+14) – toim.). Kuna meil on ametlikult ainult üks diagonaalründaja, kellel jäi eelmine hooaeg põlveoperatsiooni tõttu vahele ja ta pole oma vormi veel leidnud, siis langeb koormus nurgaründajatele, aga ta aitab meid nii palju kui saab. Enda vormi üle ei saa samuti nuriseda.”

Eelmisel hooajal Prantsusmaa esiliigas pallinud Miileni sõnul on hooaja esimesed mängud läinud nii nagu arvati ja liiga tase üllatas teda.

“Ma arvan, et võime hetkel hooaja algusega rahule jääda. Kui Olympiacos välja jätta, siis hetkel on olnud lihtsamad vastased ja oleme nende üle ka võidud teeninud. Nüüd tulevad meile vastu naiskonnad, kes tahavad pääseda nelja parema sekka. Naiskond on hea tasemega ning tiimikaaslased on lahedad. Treener mulle meeldib – nõuab meilt palju, aga oskab ka kiita. Tegu on professionaaliga ja mul pole tema kohta ühtegi halba sõna öelda. Samuti saan palju vastutust ja seda ma siia otsima tulingi.”

“Liigatase on kõrgem, kui eelmisel hooajal Prantsusmaa esiliigas mängides, aga kõrgliigale jääb taseme poolest alla. Prantsusmaa kõrgliiga on ehk sellepärast ka tugevam, et seal välismängijate piirangut pole, aga siin tohib neid olla kolm. Kreeka liiga tase on üllatavalt hea ja isegi ületas minu ootusi,” on nurgaründaja Kreekasse siirdumisega rahul.

Eluolu kohta nii klubis kui ka väljaspool seda jagub 183-sentimeetrisel palluril ainult kiidusõnu.

“Ütleme nii, et päikest on (Naerab.). Ilmad on tõesti ilusad olnud. Elamine on okei, trenni teeme korralikult. Võistkonnas on samuti kõik professionaalid. Ma tunnen, et minust hoolitakse. Kõik on väga mõistvad. Kui midagi on vaja, siis mured lahendatakse üldiselt kiiresti. On olnud küll väikseid tõrkeid, aga kus neid ei oleks.”

“Mind üllatas see, et kohalikud räägivad head inglise keelt. Võid täiesti suvalisse poodi sisse astuda ja sinuga räägitakse inglise keeles. Kuna see on väike saar, siis inimesed tunnevad mind ära ja tulevad ligi ning ütlevad paar head sõna. Kohalikud hoiavad end klubi tegemistega kursis ja meie tegevus on neile oluline,” ei ole Miilen kohalike kiitmisega kitsi.

Kristiine Miilen rünnakul. | Foto: klubi Facebooki leht

Kreeka on tuntud oma hullumeelsete fännide poolest. Miileni sõnul ta kõige-kõigemaid ultrafänne veel kohanud pole.

“Olympiacose mängul, kui võitsime neljada geimi, siis mõned fännid tulid kohtuniku puki juurde ja karjusid ning õigusemõistja pidi neid kantseldama. Aga asjade loopimist või pürotehnika kasutamist ma õnneks veel näinud ei ole. Eelmisel mängul läks vastaste treeneri ja meie fännide vahel ütlemiseks, aga ei olnud mitte midagi hullu. Neljapäevasesse trenni tuli umbes 30 fänni ja neil olid kaasas trummid ja tossupommid ning nad karjusid ja laulsid nii kõvasti, et ma ei kuulnud ei tiimikaaslasi ega ka treenerit. Meil on täna Santoriniga saarte derby ja fännid karjusid ja laulsid, et vastastelt tuleb kolm punkti võtta.”

“Publikuhuvi pole veel väga suur olnud. Umbes paarsada inimest on senini meie kodumänge vaatamas käinud. Hetkel on meil nõrgemad vastased olnud, aga kui tulevad tabeli esimese poole klubid vastu, siis kindlasti tuleb rohkem inimesi vaatama. Olgugi, et fänne väga palju pole, suudavad nad teha väga kõva lärmi ja täidavad saali ära,” lausus ta.

Viljandlanna sõnul pole ta kunagi nii palju trenni teinud kui Kreekas.

“Ma ei tea, kas see oli koondiseperioodi tõttu, aga alguses oli väga raske. Rääkisin isegi treeneriga sellest ja mitmed kohad andsid tunda. Olin mures ja kartsin, et mu keha ei pea sellele vastu. Ma ei mäleta, et oleksin teistes klubides nii palju trenni teinud kui siin. Sain küll pärast EM-i nädal aega puhata, aga siin pandi kõva tamp peale – neli korda nädalas jõusaal, jooksmised ja muud üldfüüsilised harjutused. Nüüd on õnneks natukene tagasi tõmmatud ja keskendutakse rohkem mängulisele poolele,” rääkis 22-aastane eestlanna.

Klubi on võtnud eesmärgiks jõuda igas sarjas nelja parema hulka.

“Märtsis on põhiturniiri viimane mäng ja neli paremat naiskonda mängivad edasi ehk siis tahame jõuda nii karikasarjas kui ka meistriliigas final-four‘i. Ise soovin samuti võidelda kõige kirkamate medalite eest. Tahan, et mind usaldataks. Loodan, et mul ei tuleks sisse mõõnaperioode ja tahan hästi mängida,” ütles pallivõlur lõpetuseks.

Kristiine Miilen nautimas Kreeka väikesaare päikest. | Foto: erakogu

 

 

 

scroll to top