fbpx
Close

Kristiine Miilen: praegusel keerulisel ajal teeb heameelt, et ei pea enam muretsema, mis sügisel saab

Kristiine Miilen. | Foto: Pannaxiakose Facebooki leht

Eesti rahvusnaiskonna nurgaründaja Kristiine Miilen (23) tunneb kergendust, et leidis keerulistest aegadest hoolimata endale uueks hooajaks töökoha juba kevadel.

Olgugi et meelelahutusäris on jäämas raha varasemast oluliselt vähemaks, tunti Miileni vastu huvi nii Prantsusmaalt, Kreekast, Šveitsist, Belgiast kui ka Soomest. Valik langes lõpuks ühele mitmest Prantsusmaa kosilastest, tänavu põhiturniiril kuuenda koha saanud Vandoeuvre-les-Nancy’le, kuigi võinuks minna ka hoopis teisiti.

“Rääkisin telefoni teel pikalt oma võimalustest koondise peatreeneri Lorenzo Micelliga. Esialgu oli huvi ka Venelles’i naiskonnast, mille peatreeneriks sai Eesti koondise uus ÜKE-treener Alessandro Orefice, ent kui neile vastuse andsin, öeldi, et eelarvet on juba kärbitud ja mind ei saa enam võtta. Võimalik, et tegelikult olid nad lihtsalt vahepeal teise mängija leidnud. Nii võtsingi Nancy pakkumise vastu. Loodan, et sellest kujuneb lõpuks õige valik,” sõnas Miilen Võrkpall24’le.

“Praegusel keerulisel ajal teeb heameelt, et ei pea enam muretsema, mis sügisel saab. Prantsusmaa liiga on hea tasemega ja seal makstakse ka palgad ära,” ütles Miilen.

Prantsusmaal on kõik spordivõistlused kuni 1. septembrini juba ära jäetud ja pole sugugi välistatud, et koroonaviiruse leviku tõttu lükkub ka oktoobris algama pidav võrkpallihooaeg edasi.

“Nancy eesmärk on heidelda uuel hooajal viienda kuni kaheksanda koha eest. Kuna Prantsusmaa liigas peab vaid üks mängija algkoosseisus olema kohalik, siis koosneb Nancy naiskond taas paljudest välismaalastest. Mind võeti sinna praeguse seisuga loodetavasti põhinurgaründajaks, kuigi konkurents on kõva,” lisas Miilen.

Prantsusmaa liigas võetakse uuel hooajal kasutusele challenge ehk vaie, mis muudab kohtumised kahtlemata õiglasemaks, ent samas aeglustab mängutempot. Uut süsteemi saab katsetada Eesti võrkpalluritest lisaks Miilenile veel vähemalt üks mängija, sest Polina Bratuhhina-Pitou jätkab karjääri oodatult Terville’is.

Loe ka: Kristiine Miilen jätkab karjääri eestlastele tuttavas välisklubis

scroll to top