fbpx
Close

Kristiine Miilen siirdub ootamatult Prantsusmaa tippklubisse ja asub mängima eurosarjas medali eest!

Kristiine Miilen (vasakul) siirdub sarnaselt Julija Mõnnakmäele hooaja keskel Prantsusmaa kõrgliigasse. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusnaiskonna nurgaründaja Kristiine Miilen lahkub Kreeka kõrgliigaklubist Pannaxiakosest ja siirdub Prantsusmaa neljanda naiskonna Beziers’ ridadesse.

Võrkpall24 võttis 23-aastase Miileniga ühendust ja uuris, miks eestlanna hooaja keskel klubi vahetada otsustas? “Kuna meil said nii diagonaal- kui ka nurgaründaja üle-eelmisel nädalal vigastada, siis langesime karikavõistlustel veerandfinaalis konkurentsist ja kaotasime liigas tähtsa mängu, mis tähendas, et jääme tänavu Kreekas nelja parema seast välja. Kokkuvõttes oleks mul Pannaxiakosega jäänud hooaja lõpuni seega vaid kolm mängu, mis enam midagi poleks otsustanud,” selgitas Miilen.

“Agent leidis seejärel Prantsusmaalt hea pakkumise,” jätkas Miilen. “Beziers’l on üks nurgaründaja vigastatud ja nad uurisid, kas ma oleksin huvitatud nendega liitumisest. Nädal aega pidasid Pannaxiakos ja Beziers läbirääkimisi ning eile jõuti lõpuks kokkuleppele.”

Kreeklastega läks Miilen lahku sõbralikult ja oldud aega meenutab ta heade sõnadega.

“Olen väga rahul, et Kreekasse läksin. Isegi üllatavalt rahul. Liiga tase oli parem kui ootasin, pealegi ühtlane. Jah, mängude korraldusliku poole pealt ei anna kreeklaste tegemisi näiteks Eesti koondisega võrrelda, aga treener oli hea ja mänguaega sain palju,” ütles viljandlanna.

Ajakirjaniku kõne ajal ootas Miilen teisipäeva pärastlõunal Ateena lennujaamas parasjagu lendu Barcelonasse, kust edasi viib teda juba kolmetunnine autosõit Hispaania piiri lähedal asuvasse Beziers’ väikelinna. Prantsusmaa kõrgliigas on nüüdsest tegusad viis Eesti koondislast: Miilen (Beziers), Eliise Hollas, Polina Bratuhhina-Pitou (mõlemad Terville), Julija Mõnnakmäe (Pariis) ja Lorenzo Micelli (Le Cannet).

“Kuna me ei suutnud Pannaxiakosega eesmärke täita, siis minu jaoks on Prantsusmaa variandi tekkimine hea asi. Tean Beziers’ peatreenerit ja paljusid mängijaid, osad nendest mängisid minuga samal ajal Soome liigas ja osad Prantsusmaal (Miilen on varasemalt mänginud kahes Prantsusmaa klubis – toim.). Olen Beziers’ vastu varasemalt mänginud ja mäletan, et seal on mängudel kohal isegi orkester. Atmosfäär peaks seega hea olema,” lisas Miilen ootusärevalt.

Beziers jagab kaks mängu enne põhiturniiri lõppu Prantsusmaa liigas neljandat kohta, vaid punktiga jäädakse seejuures maha Eesti koondise uue peatreeneri Lorenzo Micelli koduklubis Le Cannet’ist. Kreekasse saab Miilen tagasi lennata aga juba järgmisel nädalal, kui prantslannad peavad CEV Challenge Cupil esimese poolfinaalmängu võõrsil Pireuse Olympiakosega. Mäng toimub olude sunnil tühjade tribüünide ees.

Pannaxiakos tänas Miilenit omalt poolt klubi kodulehe vahendusel:

“Kristiine andis igal treeningul ja mängul endast sada protsenti. Oleme väga tänulikud Kristiinele tema väärustliku panuse ja suurepärase käitumise eest. Pidades silmas tema karjääri arengut, ei saanud me seda üleminekut takistada. Täname “Milkat” kõige selle eest, mida ta Pannaxiakose perekonnale pakkus, ja soovime talle edu uues võistkonnas!”

Kristiine Miileni karjäär:

2012-13 Viljandi Metall
2013-14 Audentes/Noortekoondis
2014-15 Tartu Ülikool/Eeden
2015-17 Rovaniemi WoVo (Soome)
2017-18 Saint Raphael Var Volley-Ball (Prantsusmaa)
2018-19 Terville Florange (Prantsusmaa)
2019-20 Pannaxiakos (Kreeka)
2020-.. Beziers (Prantsusmaa)

scroll to top