fbpx
Close

Kristjan Kais: kui meestel toodaks Eesti koondislased ühte võistkonda, võidaksid ka nemad kõiki

TÜ/Bigbanki peatreener Kristjan Kais. | Foto: Riina Vals/SK Duo

TalTech/Tradehouse alistas naiste Balti ja Eesti liiga raames täna võõrsil 3:0 (10, 17, 21) Tartu Ülikool Bigbanki. Valitseva Eesti meisterklubi Tartu peatreeneri Kristjan Kaisi sõnul kajastas tulemus tasemevahet, kuid ta avaldab lootust, et hooaja käigus võib olukord veel muutuda.

“Täna nad olid paremad, see kajastus kõigis numbrites,” ütles Kais pärast mängu Võrkpall24’le. “Kui Eesti koondis võtta ühte võistkonda, siis selline tulemus ongi loogiline. Aga ma arvan, et nende vastu on võimalik paremini mängida küll. Alguses oli kuidagi ehmatus. Oleks teises või kolmandas geimis mõned momendid teisiti läinud, võinuks me geimi ehk kätte saada. Aga materjal on neil muidugi võimsam. Eriti diagonaalründaja kohal. Meil sellist mängijat (Kristel Moorile) vastu panna hetkel pole. Aga eks meil on oma tugevused. Kui midagi on rohkem mängus, siis võivad ka muud asjad määrama hakata.”

43-aastase Kaisi sõnul ei suutnud tartlannad TalTechi hea algusega kuidagi toime tulla.

“Eks see algus ehmatas meid. Oli teada, et tuleb tugev võistkond vastu, ja ütlesin, et proovime mängida pingevabalt, aga see osa täna ei õnnestunud. Eks just see oma koondisekaaslaste vastu mängimine oli naistele oluline. Ingrid (Kiisk) tahtis väga koondisekaaslastele end tõestada ja pingutas natuke üle. Jube raske on nähtu ja numbrite põhjal kohe midagi öelda. Pean rahulikult mängu üle vaatama ja sealt saab rohkem järeldusi teha, aga eks kindlasti mõni mängija põles läbi. See on selge.”

“Kui TalTechil on nii palju parem vastuvõtt kui meil – vastavalt 45 ja 25 protsenti -, siis see pole päris see, mida mina oleksin oodanud. Me jäime nende servidega kõvasti rohkem hätta. Lisaks on mõned kohad, mis unustasime täna ära. Kui hooaeg on mõnda aega kestnud, suudame ehk TalTechi nõrkustele paremini rõhuda,” ütles Kais.

Kas Kais on nõus, et üle mõne aja on koduses liigas mängimas kaks korraliku tasemega naiskonda? “Kui koondise mängijad oleksid võrdselt jagunenud, siis saaks öelda, et on kaks tugevamat võistkonda. Selge see, et TalTechil on nüüd pikkust, klassi, jõudu ja kvaliteeti rohkem. Huvitavam oleks see liiga siis, kui tugevamaid võistkondi oleks kolm-neli, nagu on meestel. Naistel ju välismaalasi samuti pole. Kui meeste meistrivõistlustel toodaks kõik Eesti koondislased ühte võistkonda, võidaksid ka nemad kõiki. Pluss meestel on ju ka leegionärid. Aga meil mingit nutulaulu pole. Favoriit on nüüd lihtsalt teine kui eelmisel aastal. Ja selle üle on mul hea meel, et me häid mänge saame. Nii me areneme. Riia ja Alytus on samuti kindlasti kõvad pähklid kõigile,” lisas endine tipprannavõrkpallur lõpetuseks.

Loe ka: Kodumaale naasnud Moor: koostöö sidemängijaga on tänu koolile tänavu eriti tihe
Loe ka: TalTechi hea üldmäng ja Moori võimsad rünnakud otsustasid hooaja esimese tippude duelli

scroll to top