fbpx
Close

Kristjan Kais: Mett oli finaalis raskemas seisus kui mina

Kristjan Kais võitis Tartu naiskonna juhendajana oma esimese kulla. | Foto: SK Duo

Eesti naiste karikavõitjaks krooniti teist aastat järjest Tartu Ülikool/Bigbank, kes alistas finaalis oma suurima konkurendi TalTech/Tradehouse’i 3:1 (23, -23, 23, 15).

Mida rääkisid pärast mängu võistkondade peatreenerid intervjuus Baltic Broadcastingule?

Tartu peatreener Kristjan Kais: 

“TalTech ei teinud meie jaoks finaali kergeks – nad võitlesid iga palli eest. Ma ei pidanud meid favoriitideks, sest teadsin, kes vastu tulevad. Eelnev ei tähendanud täna midagi. Luges see, kes suutis end täna paremini häälestada. Olen oma naiskonnaga rahul. Mitmed mängijad tegid supermängu. Täna tahaksin esile tuua Mari Arakut, kes oli temporündajana nii blokis kui rünnakul väga tubli. Kadi Mägi ja Laura Reiter väärivad kiitust, sest sekkusid vahetusest hästi. Ja loomulikult Julija Mõnnakmäe. Kui meil on Eesti koondise sidemängija väljakul, annab see palju võistkonnale juurde. Marko (Mett) oli täna keerulisemas seisus kui mina, sest Liisel Nelise ja Kadi Kullerkannuga polnud naiskond kokkumängu väga palju harjutada saanud. Minul olid aga samad mängijad ja sama mudel nagu varasemateski mängudes.”

TalTechi peatreener Marko Mett: 

“Olen mänginud TalTechi treenerina kolmes finaalis ning olnud alati autsaider. Kõik ei saa alati võita. Ma ei hakka täna kedagi kaotuse pärast siunama või maha tegema, ka Liisel Nelist mitte, sest ta visati tundmatus kohas vette ja pidi ujuma hakkama. Oli nii paremaid kui halvemaid hetki. Ees ootab koondiselaager ning ma arvan, et nii Kadi (Kullerkann) kui Liisel said selle tarbeks vajalikku mängupraktikat. Hooaeg läheb edasi.”

scroll to top