fbpx
Close

Kristjan Kais: Šadeikot polnud väljakul näha, samuti pole Kiisk oma tasemele vastavalt mänginud

Kristjan Kais. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tartu Ülikool/Bigbanki naiskond ei suutnud Eesti meistrivõistluste finaalseeria teises mängus TalTechi vastu geimigi võita, kaotades võõrsil peetud kohtumise pooleteise tunniga 0:3 (22, 18, 20). Avamängu olid tartlannad kolm päeva varem kodusaalis seejuures võitnud 3:1.

“Eks siin oli mõlemat natuke – TalTech parandas oma esitust ja meie tegime kehvema mängu. Tuleb vastast tunnustada, nad tegid kaitses supermängu ja olid rünnakul julgemad. TalTech tahtis seda võitu rohkem, nagu näha oli. Meie ei läinud pallidele järele, ei saanud oma asju paika ega julgenud rünnata. Ja kui ründasimegi, siis pimesi blokki. Ei olnud seda sädet, et tahaksime väga võita,” ütles mõtlik Tartu peatreener Kristjan Kais pärast mängu.

Ent millest võis põhiturniiri võitnud naiskonna sedavõrd kehv esitus olla tingitud? “Raske öelda, sest neid asju on ilmselt palju. Avageimis hoidsime nappi edu, aga murdusime lõpus. Oleks see geim teisiti lõppenud, saanuks me ehk oma mängu käima. Kaotusseisus tuleb mõnel võistkonnal tahtmist juurde, aga meil jäi seda vähemaks. Täna (eile – toim.) ei tekkinud meil ka liidrit, kes oleks naiskonda tassinud. Jade (Šadeiko) päästis avamängus meid kolmandas ja neljandas geimis oma rünnakutega, aga täna (eile – toim.) polnud teda ka väljakul näha,” vastas 43-aastane juhendaja.

Finaalseeria kahes esimeses mängus on harjumatult kehv olnud Tartu naiskonna üks liidreid, 21-aastane Eesti koondislane Ingrid Kiisk. Kui avamängus kogus nurgaründaja 11 punkti (+1), siis eile jäi ta rohkete eksimuste tõttu sootuks 7 punkti peale (-6).

“Esimesed mängud pole ta tõesti enda tasemele vastavalt mänginud. Ingrid on üks võistkonna liidreid ning ootaksin temalt enamat. Ma ei teagi, kas see on psühholoogiline probleem või lihtsalt ei tule mäng välja. Võib-olla on ka see tema enesekindlust mõjutanud, et teda on servil kõvasti surutud,” arutles Kais. Tõepoolest, Kiisk eksis eile servi vastuvõtul suisa kuuel korral.

Finaalseeria kolmas mäng peetakse alles järgmisel kolmapäeval. Vahepealse aja jooksul plaanib Kais naiskonnale nii puhkust anda kui ka jõudu teha ja pallitreeningutel konkreetsele nüanssidele tähelepanu juhtida.

“Finaalides võidab see, kes tahab ja kannatab. Kõik oskused on meil justkui olemas, üritame võistkonna mängima saada. Katki pole ju midagi, seis on üks-üks ja seeria naaseb Tartusse,” lisas Kais.

scroll to top