fbpx
Close

Kristo Kollo: nüüd läheb tükk aega, et august välja tulla ja taastuda

Kristo Kollo. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Kristo Kollo oli tänavusel EM-finaalturniiril Eesti rahvusmeeskonnas meeldiv erand, kellel jäi seljataha karjääri parim suurturniir.

Kollo ei armasta intervjuusid anda. Tartlane ütles nüüd, pärast turniiri lõppu, et ehk seepärast õnnestusidki tal mängud paremini, kuna erinevalt mitmest koondisekaaslastest polnud üldsus talle kõrgeid ootusi pannud.

“Füüsiliselt tundsin end, jah, hästi sel turniiril. Aga minu sooritustel pole mingit tähtsust, sest võistkonnana me põrusime. Ma ei tõstaks end absoluutselt esile,” ütles Kollo alustuseks.

Viimases mängus vaba päeva saanud Kollo hinnangul oli tegu pigem vaimse kui füüsilise põrumisega.

“Vaim oli kuidagi nõrk. Ma ei tea, millest see tingitud oli või millest ebakõlad tekkisid. Pisivigastused pisivigastusteks, selle taha võib alati pugeda, aga nagu ka varasemates intervjuudes on mainitud – füüsiliselt olid mehed väga heas vormis. Pigem oli siis kahe kõrva vahel midagi kinni. Eks igaühel tuleb peeglisse vaadata ja mõelda, kus midagi valesti läks.”

29-aastane nurgaründaja tunnistab, et järjestikuseid kaotusi oli nii temal kui ka kogu meeskonnal raske seedida.

“Eks neid unetuid ja rahutuid öid on viimastel päevadel päris palju olnud. Õnneks olen suutnud end uudiste lugemisest eemal hoida. See pauk… Või noh, mis pauk. See olukord on päris raske nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Kui ma täna oleks pidanud mängima, olnuks see ilmselt mu karjääri üks raskemaid kohtumisi. Väga tühi olek on. Eks siin läheb nüüd tükk aega, et august välja tulla ja taastuda. Klubihooaeg surub peale ja keskkonnavahetus tuleb ehk kasuks,” arvas Kollo.

See, et kahe aasta pärast terendab koondisel ees kodune EM-finaalturniir, täna suurt lohutust veel ei paku. “See on kahe aasta pärast. Eks siis jõuab tolleks turniiriks valmistuda. Praegu ma ei tea, mis kahe aasta pärast juhtub.”

Uuel nädalal lendab Kollo Rumeeniasse, sest klubihooaega alustab ta sealses esiklubis Galati Arcadas.

“See on kindlasti samm edasi karjääris,” ütles mullu Itaalia esiliigas mänginud Kollo. “Üks mu miniunistusi on olnud Meistrite liigas mängimine. Meil on väga korralik meeskond, kellel on suured eesmärgid. Üks neist eesmärkidest on Meistrite liigas alagrupiturniirile jõudmine. Võimalused on head, eks näeme, kuidas need realiseerida suudame,” ütles Kollo lõpetuseks.

Kristo Kollo rünnakul. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee
scroll to top