fbpx
Close

Kristo Kollo sõlmis lepingu Meistrite liiga klubiga

Kristo Kollo. | Foto: Mondovi

Eesti rahvusmeeskonna nurgaründaja Kristo Kollo jätkab karjääri Rumeenia meisterklubi Galati Arcada ridades.

29-aastane Kollo mängis oma karjääri kaheksa esimest aastat Tartus (2007-2015). Välismaal on ta varasemalt esindanud kaht klubi, Šveitsi keskmikku Schönenwerdi (2016-18) ja Itaalia esiliigas mängivat Mondovit (2018-19). Pärast välismaale siirdumist on rannavolle juunioride maailmameister Kollo keskendunud täielikult saalivõrkpallile.

Rumeenia võrkpallis on Gheorghe Cretu aegsed Bukaresti suurklubide Dünamo ja Steaua esikohaduellid ammu läbi saanud. 21. sajandil on kohalikus liigas meistritiitli võitnud seitse erinevat klubi, Galati liitus selle nimekirjaga tänavu.

Galati pääses Rumeenia meistrina uueks hooajaks Meistrite liigasse. Tugevaima eurosarja teises eelringis kohtutakse Serbia parima klubi Novi Sadiga. Edu korral mängitakse pääsu eest põhiturniirile soomlaste Sastamala VaLePa või valgevenelaste Saligorskiga.

Eelmisel aastal alustas Rumeenia liigas hooaega Karli Allik, kes lahkus oma koduklubist Bukaresti Steauast poole hooaja pealt.

Eesti koondise põhimeestest on uueks hooajaks leping sõlmimata veel vaid Kert Toobalil ja Andrus Raadikul. Kui Toobal jätkab tõenäoliselt karjääri Tartu Bigbankis, siis Raadiku osas on kõik veel lahtine.

scroll to top