fbpx
Close

Kristo Kollo: võrkpall on paljuski kahe kõrva vahel kinni – sealt tuleb viga otsida

Kristo Kollo täna prantslaste vastu rünnakul. | Foto: Siim Semiskar/CEV

Eesti rahvusmeeskonna nurgaründajast Kristo Kollost kujunes teist EM-finaalturniiri järjest üks Eesti koondise põhimehi, kes mängis kokkuvõttes enam-vähem oma taseme ka välja.

Uuel hooajal Soome kõrgliigas Akaa meeskonnas mängiv Kollo oli pärast koduse finaalturniiri lõppu pettunud, sest ootas meeskonnalt ühest võidust oluliselt rohkemat.

Kristo, kui keeruline oli see turniir sinu vaatenurgast?

Vaimselt ikka siuke rusuv. Slovakkia alistamine läheb positiivse poole peale, aga suures pildis oli ikkagi teist turniiri järjest põrumine. Üksikuid ilusaid liigutusi oli ühes ja teised mängus, aga kokkuvõttes läksime lati alt kõvasti läbi. Samas Horvaatia vastu oli endal võtta, aga ise soperdasime ära. Ma ei teagi… Praegu on väga raske mingit konkreetset kommentaari anda, et mis valesti läks. Tundus, et füüsiliselt olid mehed heas vormis. Tuleb paar päeva maha võtta ja maha rahuneda – ehk siis saab ka sellele küsimusele adekvaatse vastuse anda.

Kas su enda mäng turniiri vältel paranes? Leidsid enesekindluse üles?

Ei, enesekindluse taha ei jäänudki midagi. Pigem kuidagi füüsiliselt sain jalad turniiri edenedes paremini alla. Tundsin end viimases kolmes mängus oluliselt paremini kui esimeses mängus. Aga need olid pisinüansid. Võrkpall on minu arust paljuski kahe kõrva vahel kinni. Pigem tuleb seda viga sealt otsida.

Tänane võistkond oli siis liiga noor ja kogenematu, et edu saavutada?

Me võime sellest noorusest rääkida söögi alla ja peale. Eks mõnel mehel oli esimene suurturniir. Loodame, et said siis kaane maha. (Muigab.) Või nagu mu endine kolleeg Rivo Vesik ütles – lõi põhja alt hoopis! Aga see oli hea kogemus noortele. On näha, et meil on materjali, millega tulevikus tööd teha. Mul on usku Eesti koondisse väga palju tulevikuks.

Täna on laual küsimus, kas Cedric Enard jätkab Eesti koondise peatreenerina. Mida sina arvad?

Seda peab Hanno (alaliidu president Hanno Pevkur – toim.) käest küsima. Mina seda ei tea.

Aga sina kui mängija – kas sooviksid tema jätkamist?

Absoluutselt. Minul pole praeguse staffi vastu midagi. Eks nad peavad ise ka maha istuma ja omavahel kokkulepped sõlmima, et kes kellele sobib ja kes ei sobi. Minul kui mängijal on niikuinii klapid peas – kuulan, mida treener mulle ütleb. Mina jälgin käske. Eks seda näitab lähiaeg, kas Cedric jätkab või mitte.

scroll to top