fbpx
Close

Kuhu kadus finaalis Tartu naiskonna enesekindlus?

Tartu Ülikool/Bigbanki sidemängija ja kapten Liis Noormets. | Foto: volley.ee

Tartu Ülikool/Bigbanki naiskonna jaoks lõppes Balti liiga tiitli kaitsmine emotsionaalse 2:3 (-25, 23, -20, 22, -13) finaalikaotusega leedulaste Alytausile. Otsustavas geimis andsid finaalturniiri võõrustajad seejuures käest 8:2 edu.

“Emotsioon on nii üleval, et raske on midagi öelda,” sõnas Tartu kapten Liis Noormets vahetult pärast mängu. “Eks siin jäi kõigest puudu. Mina ise panin vist üldse ainult mõned servid täna üle võrgu. Enesekindlusest jäi meil kindlasti puudu. Aga saatuslikuks sai see, et tegime valedel hetkedel rumalaid vigu.”

Ent kuhu kadus tartlannade enesekindlus? Kas noor naiskond tundis finaalis võidukohustust? “Ma ei usu, et võidukohustus pärssis meie mängu. Kui tulevad mõned eksimused sisse, siis on enesekindlus lihtsalt kerge kaduma,” vastas 26-aastane Noormets.

“Alytaus mängis kaitses väga hästi, kuigi me oskasime oodata seda. Nemad kannatasid rohkem. Lõpuks oli ju vahe vaid kaks punkti, seega eks õnn oli ka natuke nende kasuks seekord,” arutles Eesti koondislane.

“Nagu öeldakse: kaotustest õpitakse kõige rohkem. Eks sellest finaalist saab veel pikalt mõelda. Praegu on lihtsalt nukker meeleolu,” lisas sidemängija.

Tartu jätkab hooaega paari nädala pärast, kui alustab Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeriat.

scroll to top