fbpx
Close

Kuidas parandada oma spordiennustuse oskusi?

Foto: Pexels

Inimesed on omavahel kihla vedanud juba Vana-Rooma ajast saadik. Tol ajal panustati nii gladiaatorite võitlustele kui ka hobuste võiduajamisele. Tänapäeval on spordile panustamine muutunud ülisuureks ja populaarseks majandusharuks. Ainuüksi Eestis tegutseb EMTA andmetel 13 erinevat spordiennustuse võimalust pakkuvat firmat. Kuna panustamine muutub ka Eestis aina populaarsemaks, siis järgnevalt toome välja mõned soovitused, kuidas teha panuseid edukamalt.

Esiteks tuleb panustamiseks valida sobiv lehekülg. Kuna teenusepakkujaid on palju ja konkurents tihe, siis üritatakse kliente meelitada erinevate boonuspakkumistega. Pakkumisi tasub alati võtta, kuid need ei tohiks olla peamiseks kriteeriumiks lehe valimisel. Palju olulisem on, et oleks olemas mängud, millele soovite panustada, et leht oleks kiire ja mugav navigeerida ja et koefitsiendid oleksid head. Suuremad mängud on igas ennustusportaalis olemas, kuid koefitsiendid võivad erineda märkimisväärselt, mis ajapikku hakkab ka saldot mõjutama. Õnneks on Eestis panustamine lihtsamaks tehtud lehtedega, mis analüüsivad ja võrdlevad erinevaid spordiennustuse lehekülgi, et saaksite välja sõeluda parimad.

Teiseks tuleb enne panuse tegemist teha põhjalikult eeltööd. Kui võtame näiteks jalgpalli, siis tuleks uurida meeskondade viimaste mängude vormi ja statistikat, vigastusi staarmängijatele ja isegi mängu asukohta ja platsi. Kui Hispaania klubi sõidab detsembris mängima külmale Venemaa kunstmuruplatsile, siis annab see kindlasti eelise kodumeeskonnale. Samuti tasub mõelda ka selle peale, kuna tiim viimati mängis. Kui üks meeskond mängis viimati 48 tundi tagasi ja teine 96 tundi tagasi, siis annab see eelise rohkem puhanud tiimile. Kuna lisaks mängu võitjale saab panustada nii paljudele erinevatele asjadele, näiteks väravatele, nurgalöökidele, kaartidele, siis tasub ka kõike seda statistikat lähemalt uurida.

Kolmas ja väga oluline soovitus on: ära jahi kaotusi. Igal ennustajal tuleb ette päevi või lausa nädalaid, kus lihtsalt mitte kuidagi ei õnnestu võita. Vahel on tegemist halva panusega ja vahel lihtsalt täieliku ebaõnnega. Kõige olulisem on nendel hetkedel jääda rahulikuks ja jätkata oma strateegiaga, sest panuste suurendamine kaotuste tagasiteenimiseks võib lõppeda hoopis järjekordse kaotusega ja suure nulliga kontol. Ka psühholoogid ütlevad, et pettumus ja viha on kõige hullemad nõustajad. See kehtib suurepäraselt ka spordipanustega.

Neljandaks, enamasti kõik professionaalsed panustajad keskenduvad üksikpanustele, mitte võimsatele kombodele. Hiljuti võitis üks Eesti klient 90 sendise panusega pea 100 000 €. Jah, kombopanused on lõbusad ja nendega võib võita suurelt, kuid statistika näitab, et pikas perspektiivis on üksikpanuste tegijad edukamad, sest mitmikpanuse puhul piisab sellest, kui üks tiim kümnest alt veab. See ei tähenda, et mitmikpanuseid kunagi tegema ei peaks, sest mõni päev on tõesti nii, et mitu favoriiti mängivad samal päeval ja võidutõenäosused on suured.

Viies soovitus on veidi sarnane ka neljandale. Ära panusta liiga tihti ja ära panusta sellepärast, et lihtsalt midagi panustada. Mõni päev on spordis vaiksem ja ühtegi väärtuslike koefitsientidega analüüsi läbinud panust ei pruugigi olla. Siis tasubki lihtsalt päeva puhata ja vaadata tulevaste päevade mängude poole, sest mitte panustatud raha on parem, kui kaotatud raha.

Kokkuvõttes head panustajad on väga hea analüüsivõime ja enesekontrolliga inimesed, kes suudavad jääda rahulikuks nii suurte võitude kui ka suurte kaotuste ajal. Edukaks panustajaks ei saa üleöö, kuid ülaltoodud viis soovitust on heaks alguspunktiks igaühele. Kindlasti tuleb spordile panustamist võtta kui meelelahutust, mitte raha teenimise viisi ja mitte kunagi ei tohi panustada rohkem, kui olete valmis kaotama.

scroll to top