fbpx
Close

Kuidas sattus Eesti koondisele nii soodne alagrupp ja kus peetakse kodumängud?

Tartu Ülikooli Spordihoone pallimängusaal. | Foto: Karl Rinaldo

Euroopa edetabelis 25. kohal asuv Eesti rahvusnaiskond asub 2021. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri pileti eest võistlema Valgevene (11.) ja Šveitsiga (24.).

Valikgruppe ei loositud, vaid need pandi paika Euroopa edetabeli põhjal (maha arvestati neli korraldajat ja eelmise EM-i kaheksa paremat, kes pääsevad samuti otse finaalturniirile). Eesti sattus A-alagruppi, kus on ainsana vaid kolm võistkonda. See aga lihtsustab Eesti edasipääsuvõimalusi, sest nüüd on meil vaja jagu saada vaid ühest vastasest. Neljaliikmelise alagrupi korral tulnuks edestada kaht võistkonda. Näide selle kinnituseks: B-alagrupis on madalaima ehk neljanda asetusega Rootsi, kelle noor rünnakuliider Isabelle Haak (20) mängib maailma tippklubis Istanbuli VakifBankis. Euroopa edetabelis on rootslannad 34. kohale langenud paljuski eelmise EM-valiksarja tõttu, kus jäädi muuhulgas alla ka Eestile.

“Ma usun, et meil on täiesti reaalne variant teist korda järjest naiskonnaga EM-ile pääseda,” avaldas alaliidu president Hanno Pevkur lootust. “See on meile hea, et sattusime kolmeliikmelisse alagruppi. Šveitsiga oleme mänginud viimastel aastatel kui võrdne võrdsega. Valgevene on edetabelis kõrgel kohal ja kindlasti on nad meie jaoks kõva pähkel, aga ka nendega võime hästi mängida.”

Eesti koondis peab kodused valikmängud selle aasta augustis ja septembris Valgevene ja Šveitsiga Tartus, sest Tallinnas pole suve lõpus vastavat saali saadaval ja Rakvere spordihoone on sel ajal remondis.

Naiste EM-valiksarja alagrupid (sulgudes koht Euroopa edetabelis):

A-alagrupp: Valgevene (11.), Šveits (24.), Eesti (25.)

B-alagrupp: Ukraina (13.), Portugal (23.), Gruusia (26.), Rootsi (34.)

C-alagrupp: Hispaania (14.), Kreeka (22.), Austria (27.), Norra (32.)

D-alagrupp: Slovakkia (15.), Soome (21.), Montenegro (28.), Kosovo (40.)

E-alagrupp: Ungari (17.), Prantsusmaa (20.), Iisrael (29.), Taani (32.)

F-alagrupp: Sloveenia (18.), Tšehhi (19.), Bosnia ja Hertsegoviina (30.), Läti (30.)

scroll to top