Kuivoneni ja Lemberi üleplatsiesitustest ei piisanud – Kikas haaras veerandfinaalseerias juhtohjad

Tallinna Ülikool/Kikas peale veerandfinaali avavõitu. | Foto: Ave Kuusk

Täna sai alguse naiste Balti liiga play-off. Kohe veerandfinaalides läksid vastamisi kaks Eesti naiskonda: põhiturniiril teiseks tulnud Tallinna Ülikool/Kikas saavutas võiduga edu seitsmenda asetuse saanud Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondise ees. Teine Eesti klubi osalusel toimuv veerandfinaalmäng peetakse täna Lätis, kus Riia Võrkpallikool/Läti Ülikool võõrustab Tartu Ülikool/Bigbanki.

Sel hooajal Audentese kaks korda 3:0 alistanud Tallinna Ülikool/Kikas suutis esimeses kahe geimi lõpupunktidel tugev olla ja võita geimid 25:21 ja 25:18. Kolmas geim kulges hoopis Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondise paaripunktilisel juhtimisel ja noortekoondislased viisid 25:21 skooriga mängu neljandasse geimi. Favoriit Kikas aga neljandas geimis enam kätt ei väristanud ja läks 3:1 (25:21, 25:18, 21:25, 25:19) võiduga veerandfinaalseeriat juhtima.

Noortekoondislased Eva Liisa Kuivonen ja Nora Lember olid vaatamata kaotusele kaks mängu resultatiivsemat mängunaist. Lember tõi kodunaiskonnale 23 punkti (+8) ja Kuivonen 21 punkti (+7). Sidemängija Häli Vahula eelistas nähtavalt just neid ründajaid – väljajagatud 114-st tõstest said kaks üleplatsimängijat vastavalt 46 ja 34 rünnakuüritust.

Märgatavalt ühtlasema esituse teinud Tallinna Ülikool/Kikase edukaim punktimagnet oli temporündaja Kätriin Põld, kes tõi 5 sulustamise abil kokku 19 punkti (+15). Ühtlasi oli saarlasest Põld väljaku parima pluss-miinus näitajaga pallur. Kogu Kikase naiskond oli Audentesest edukam nii blokis (13-7) kui servil (13-8).

Kõikide veerandfinaalide teised kohtumised peetakse nädala pärast, 26. veebruaril. Audentese võidu korral mängitakse 27. veebruaril ka kolmas ja otsustav mäng.

Tartu Ülikool/Bigbank astub Riia Võrkpallikool/Läti Ülikooli vastu väljakule täna kell 19.