fbpx
Close

Kullerkann ja Ennok tervitasid Mõnnakmäed Prantsusmaal supermänguga

Anu Ennok, Liis Kullerkann ja Julija Mõnnakmäe olid eile esmakordselt kolmekesi Nancy särgis, olgugi et viimane debüüti veel kirja ei saanud. | Foto: erakogu

Prantsusmaa naiste meistriliigas oli eile võidukas “Eesti klubi” Vandoeuvre-les-Nancy, kes alistas võõral väljakul 800 pealtvaataja ees kindlalt 3:0 Montpellier’ naiskonna France Avenir 2024.

Nancy ja ühtlasi kogu mängu parimaks kerkis Eesti koondise temporündaja Liis Kullerkann. Elu ühe parema esituse teinud Kullerkann realiseeris 8 tõstest 7 (88%) ja tõi blokiga suisa viis punkti. Kokku seega temalt 12 punkti (+10). Nurgaründaja Anu Ennok saavutas rünnakul – uskuge või mitte – veelgi parema protsendi (89), realiseerides 9 tõstest 8. Tema arvele jäigi 8 punkti (+5). Ka vastuvõtul oli Ennok ülesannete kõrgusel (60%).

Kolmapäeval Nancy’ga liitunud Eesti koondise kapten Julija Mõnnakmäe läbis küll vahetult enne nädalavahetust edukalt põhjaliku tervisekontrolli, ent mängida veel ei saanud, sest paberite korda ajamine võtab aega. Sidemängija peaks debüteerima uuel nädalal liiga liidri Mulhouse’i vastu.

Nancy kindlustas võiduga tabeli viimase naiskonna üle oma kaheksandat kohta, mis viiks ühtlasi viimasena play-off’i.

Prantsusmaa meeste kõrgliigas alistas samuti tabeli viimase võistkonna Martti Juhkami koduklubi Tourcoing, kes lõi kodus 3:0 (21, 22, 14) Cannes’i. Juhkami oli kogu kohtumise üks resultatiivsemaid, kogudes 15 punkti (+11). Lääne-virumaalane realiseeris 15 tõstest 11 (73%), lisaks teenis ta 2 punkti nii bloki kui serviga. Liigatabelis paikneb Tourcoing 22 punktiga kümnendal kohal, nelja punkti kaugusel kaheksandal positsioonil olevast Nantes’ist.

Prantsusmaa naiste meistriliiga tabel.
scroll to top