Kuni 20-aastaste neidude karikavõitjaks krooniti tallinlannad

Võidukas Tallinna Spordikool/Palusalu Spordiklubi võistkond. | Foto: volley.ee

Pühapäeval tõmmati Tartu Ülikooli Spordihoone uues saalis joon alla kuni 20-aastaste neidude Eesti karikavõistluste I finaalturniiril, mille kuldmedali võttis Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool. Esikolmikusse mahtusid ka Tartu Olerex/Veski Mati ja Tallinna Selveri Spordikool.

Viies mängus ainsana kaotuseta jäänud Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool loovutas vastastele kokku neli geimi. Nelja võiduga hõivas teise koha koduvõistkond Tartu Olerex/Veski Mati, kes kaotas esikoha võtnud neiudele 2:3 (-15, 20, -15, 14, -6). Pronksmedali saavutanud Selver võitis viiest mängust kaks ja kogus 8 punkti, vahendab volley.ee.

Kaks võitu noppis ka neljandaks jäänud Võrkpalliklubi Tallinna Täht, kelle arvele jäi Selverist kolm punkti vähem ehk 5 punkti. Viienda ja kuuenda koha osas sai määravaks võistkondade üldine geimide suhe, sest nii Rakvere Spordikool kui Spordiklubi Kiili Tats kogusid ühe võidu ja kolm punkti. Üldine geimdie suhe (5:12 Rakverel ja 5:13 Tatsil) tõi viienda koha Rakverele ja kuuenda Tatsile.

Parimad mängijad: Lilia Malkov (Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool), Katariina Vengerfeldt (Tartu Olerex/Veski Mati) ja Ave Kuusk (Tallinna Selveri Spordikool). Võistkondade koosseisud on nähtavad SIIN.