fbpx
Close

Kurb seeria jätkub: Pärnu sai Keele-ajastu suurima kaotuse tartlastelt

Avo Keel. | Foto: Allan Mehik/Saaremaa VK

Credit24 Balti liigas teenis euromängudeks valmistuv Tartu Bigbank eile õhtul võõrsil kindla 3:0 (25:18, 25:15, 25:14) võidu Pärnu Võrkpalliklubi üle.

Avo Keele suvepealinna esiklubi juhendamise ajal ehk 2014. aastast on Pärnu pidanud tartlastega kümneid mänge, kuid ükski neist pole olnud punktiliselt nii ühepoolne nagu eilne. Viimasest kümnest omavahelisest kohtumisest on pärnakad võitnud vaid ühe.

Tartu meeskonna resultatiivseimaks kerkis 18 punkti (+13) toonud Martti Juhkami, 11 punkti (+7) jäi Alex Saaremaa arvele ja 8 punkti (+6) lisas Albert Hurt. Tartu vastuvõtt oli 71%, rünnak 54%, blokist saadi 8 punkti ja servil löödi 6 ässa ning eksiti 10 pallingul.

Pärnu poolel jõudis ainsana kahekohalise punktiskoorini ukrainlane Boriss Žukov, kes tõi 10 punkti (-3). Taas diagonaalründajana tegutsenud Toms Švans lisas 8 punkti (+3). Samal ajal kui Pärnu rünnakuliider Markus Uuskari piirdus 4 punktiga (-6), kerkis võõrustajate resultatiivseimaks eestlaseks esmakordselt 19-aastane temporündaja Kristo-Joosep Peterson, kes kogus 7 punkti (+5). Pärnu vastuvõtt oli 52%, rünnakuid lahendati 37-protsendiliselt, blokipunkte koguti 4 ja servipunkte 1 (13 viga).

Tartlased on kogunud viie mänguga maksimaalsed 15 punkti, samal ajal kui Pärnul on viie mänguga kirjas viis korda vähem punkte.

Täna kell 17.00 TalTechi spordihoones algav mäng linnarivaalide TalTechi ja Selveri vahel on nähtav nii Duo 5 telekanali kui ka Postimehe vahendusel.

Tabeliseis.

 

scroll to top