fbpx
Close

Kus peetakse karikafinaalid siis, kui TalTech lülitabki Bigbanki konkurentsist?

Kui Tartu täna rongi alt välja ei tule, hakatakse võrkpalliliidus arutama, kus 22. detsembril finaalid pidada. | Foto: Karl Rinaldo/Võrkpall24

Meeste Eesti karikavõistluste tulemused võivad mängida kätte olukorra, kus nii naiste kui ka meeste finaali toimumispaik pole veel kaks ja pool nädalat enne kavandatavaid kullamänge selge.

Karikavõistluste juhend ütleb, et naiste ja meeste karikafinaal peetakse tänavu selle finaalis mängiva meeskonna kodusaalis, kellel on 2018/19 Eesti meistrivõistlustelt ette näidata kõrgem koht. Niisiis seadsid valitsev Eesti meister Pärnu ning toonane hõbedameeskond Tartu ja pronksiklubi Saaremaa plaanid sedasi, et edu korral oleks oldud valmis koduõuel finaale võõrustama.

Tallinna Selver lülitas aga veerandfinaalis konkurentsist Pärnu ja poolfinaalis Saaremaa, seega esimese ja kolmanda asetusega meeskonnad on konkurentsist välja langenud. Nimetatud tulemused mängisid kõik trumbid finaalmängude korraldamise osas kätte Tartu Bigbankile, kes oli enne eile alanud poolfinaalseeriat TalTechi vastu kindel favoriit. Avamäng kaotati aga üllatuslikult 1:3 ja kui tänast mängu päästa ei õnnestu – Tartu vajab 3:0 või 3:1 võitu ja seejärel peavad nad vastase alistama ka kuldses geimis -, tekib küsimus, kus üldse finaalid peetakse?

2019. aasta kevadel teenis Eesti meistrivõistlustel neljanda koha Rakvere meeskond, kes on tänaseks meistriliiga tasemel tegutsemise lõpetanud. Pealegi pole Rakvere meeskond karikasarjas finaali jõudnud, seega langeb ka see variant valikutest välja.

Võrkpalliliidu peasekretäri Helen Veermäe sõnul asub alaliit asja arutama (mõistagi juhul, kui TalTech suudabki Tartu konkurentsist lülitada) uue nädala alguses. Veermäe ei välista, et finaalturniiri korraldamist pakutakse Tallinna Selveri meeskonnale, kes sai poolteist aastat tagasi Eesti meistrivõistlustel viienda koha (TalTech oli toona viimane ehk kuues). Kaks ja pool nädalat enne finaali võib tekkida aga olukord, kus Selveri kodusaal ehk Audentese spordihoone on 22. detsembriks juba broneeritud. Sel juhul tuleks vaadata, kas mõni teine sobilik Tallinna mängusaal on vaba. Välistatud pole ka variant, et turniir korraldatakse ikkagi mõne kõrgemalt asetatud meeskonna kodusaalis, mis oli varasemalt antud kuupäevaks broneeritud.

Tartu Bigbanki ja TalTechi vaheline teine ja ühtlasi otsustav poolfinaalmäng algab Tartu Ülikooli spordihoones täna kell 18.00.

Loe ka: Tartut üllatanud TalTech on kuueaastase pausi järel karikafinaali lävel

scroll to top