fbpx
Close

Küsimärgid õhus: kas Vesiku maailmameistritest hoolealused üldse pääsevad olümpiale?

Vjatšeslav Krasilnikov (paremal) ja Oleg Stojanovski (vasakul) krooniti tänavu maailmameistriteks. | Foto: FIVB

Venemaa spordis on kerkinud esile uus dopinguskandaal, mis seab kahtluse alla ka nende võrkpallikoondiste osalemise 2020. aasta suveolümpiamängudel Tokyos.

Idanaabrite sportlased võivad saada võistluskeelu kõikidel rahvusvahelistel võistlustel. Lisaks võib Venemaa kaotada rahvusvaheliste turniiride ja suurvõistluste korraldusõiguse, vahendab Venemaa riiklik infoagentuur TASS.

Maailma Antidopingu (WADA) komitee on otsustanud rakendada sanktsioone Venemaale seoses dopinguproovide ebatäpsusega. WADA peadirektori Juri Ganuse sõnul kinnitatakse otsus ja sanktsioonide ulatuslikkus 9. detsembril.

Moskva dopingulabori elektrooniliste proovide tulemused, mis jaanuaris WADA-le esitati, pole terviklikud ning neis esineb lubamatuid muutuseid, mis seavad kahtluse alla Venemaa Antidopingu Agentuuri (RUSADA) liikmelisuse taastamise WADA-s. Kui Venemaa liikmelisuse kaotab, pole Venemaa sportlastel võimalik rahvusvahelistel võistlustel osaleda. Venemaa võrkpalli jaoks tähendaks see nii meeste ja naiste koondise kõrvalejäämist Tokyo suveolümpiamängudelt kui ka 2022. aasta võrkpalli maailmameistrivõistluste korraldusõiguse kaotamist.

Kaudselt puudutab teema ka Eesti võrkpalli, sest Rivo Vesik juhendab teatavasti Venemaa tugevaimat rannavollepaari, tänavu suvel maailmameistriks kroonitud Oleg Stojanovksit ja Vjatšeslav Krasilnikovi. Vesik oli selle nädala “Kuldse geimi” taskuhäälingusaates siiski lootusrikas, et võrkpallurite peal sanktsioone ei rakendata.

Loo autor: Getter Rang

“Kuldse geimi” selle nädala saade:

 

scroll to top