fbpx
Close

Kuuba võrkpallikoondis seisab sensatsioonilise muudatuse lävel

Robertlandy Simón. | Foto: EPA/Scanpix

Läbi aegade üks tugevamaid võrkpalliriike Kuuba on olnud viimastel aastatel iseenda hall vari. Näiteks tänavusel MM-finaalturniiril ei pääsenud kuubakad isegi vahegruppi ehk 16 parema hulka. Olukord võib aga muutuda üsna pea, sest Kuuba rahvuslik spordikomisjon võttis nädala alguses vastu sensatsioonilise otsuse.

Itaalia spordilehe “La Gazzetta dello Sport” andmetel võivad Kuuba võrkpallikoondisega enam kui 20-aastase pausi järel liituda need mängijad, kes on kodumaalt lahkunud (põgenenud). Tõsi, otsus ei puuduta mängijaid, kes on kodakondsust juba vahetanud, nagu näiteks Osmany Juantorena (Itaalia), Wilfredo Leon (Poola) ja Yoandy Leal (Brasiilia).

Itaalia tippklubi Civitanova Cucine Lube temporündaja, üks maailma paremaid võrkpallureid Robertlandy Simón sõnas, et oli taolisest ideest kuulnud juba varem kõlakaid. Samas pole ta tänaseni kindel, kas lool on tõepõhi all.

“Ma olen sellest kuulnud, kuid pole kellegagi sellest rääkinud. Ma ei tea, kas kuubakad võtavad minuga ühendust, kõik sõltub olukorrast. Ma tahaksin teada nende tingimusi ja kavatsusi. Mõttetu oleks lihtsalt tagasituleku pärast tagasi tulla. Ma naaseksin koondisse, kui see aitaks noortel areneda ja teha Kuubast taas tugev võrkpalliriik. Kui keegi helistab, siis ma arutaks selle võimaluse üle,” sõnas 31-aastane Robertlandy, kes esindas viimati kodumaad 2010. aastal.

Kuna lahtisi otsi ja segadust on täna veel palju isegi asjaosaliste endi seas, jääb üle vaid konkreetsemaid signaale ja uudiseid oodata.

scroll to top