fbpx
Close

Kuulsast võrkpalliperest pärit itaallane sattus TalTechi treeningutele, Eerma üleminek jäi katki

Stefano Di Coste ja Aleksander Eerma. | Fotod: Volley Roma ja Saaremaa VK

Tallinna Tehnikaülikooli võrkpallimeeskonna treeningutega liitus poolteist nädalat tagasi Itaalia sidemängija Stefano Di Coste, meeskonna põhisidemängija Aleksander Eerma üleminek Soome kõrgliigaklubisse Akaa Volley’sse jäi aga katki.

“Itaallane sattus meie meeskonda tänu juhusele,” ütleb klubi mänedžer Uku Rummi. “Üks tuttava tuttav kirjutas, et meie ülikooli tuleb Erasmuse programmi kaudu vahetusüliõpilaseks üks poiss, kes mängis veel eelmisel hooajal Itaalia tugevuselt kolmandas liigas võrkpalli. Helistasin Stefanole ja kutsusin ta trenni. Ta polnud märtsist saati võrkpalli mänginud, aga seda oli kohe näha, et ta oskab tõsta.”

26-aastane ja 191-sentimeetrine Stefano on pärit kuulsast võrkpalliperest. Tema isa Claudio Di Coste võitis Itaalia võrkpallikoondise ridades 1978. aastal maailmameistrivõistlustel hõbemedali, ema Paola Minocchi tuli aga korduvalt Itaalia meistriks.

“Kui Sass (Aleksander Eerma – toim.) ja Stefano on üks ühel ja teine teisel pool võrku väljakul, muutub kohe ka treeningu kvaliteet,” hindab Rummi. Meeskonnal on teatavasti veel kaks sidemängijat, Karlo Remy Kallend ja Markus Maila, ent esimene neist on hetkel vigastusega kimpus, teine peab kooli tõttu vahel trennist puuduma.

Stefano Di Coste. | Foto: Volley Roma

“Praegu käib Stefano trennis tasuta n-ö oma lõbuks. Kui me tahaksime ta aga meeskonda üles anda, siis peaksime maksma nii Itaalia kui ka Euroopa alaliidule üleminekutasu. Euroopa alaliit küsib näiteks 1500 eurot sellise asja eest,” räägib Rummi.

Eestis lõppeb mängijate üleminekuperiood 5. veebruaril, osades Euroopa riikides saab see läbi aga juba uue kuu esimese päevaga. Lõplikku otsust pole TalTech veel seoses Di Costega teinud, sest Aleksander Eerma, kes pidi siirduma Oliver Lüütsepa juhendatavasse Akaa Volley’sse Markkus Keelt asendama, jääb ikkagi võistkonda, nagu selgus kolmapäeva õhtul.

“See oli meiepoolne asi,” sõnas Lüütsepp eile õhtul Võrkpall24’le. “Ma ei soovi pikalt teemat lahata, aga meil, nagu ka teistel Soome klubidel, pole finantsiliselt kerged ajad, sest piletimüügitulu on jäänud koroona tõttu saamata. Eerma polnud iseenesest kallis mängija, aga et finantsiliselt on seis ärev, siis ei kannatanud isegi seda summat kokku ajada. Klubijuhtide eesmärk on kindlustada, et kõik praegused meeskonnaliikmed saaksid kevadeni palga kätte ja klubi ei jääks uuele hooajale vastu minnes miinusesse. Oleme ka taotluse sisse andnud, et riigilt toetust saada, aga vastust pole veel tulnud.”

Soome võrkpallis on sel nädalal käes tähtsad mängud, sest Tamperes selgitatakse nelja klubi osavõtul karikavõitja. Kuna Akaa ei toonud Keelele asendust, peab sidemängija positsioonil saama homses poolfinaalis Sastamala VaLePa-ga üksinda hakkama 26-aastane Mikko Kuusela.

“Teisipäeval oli meil trennis teiseks sidemängijaks abitreener, kes on kunagi sel positsioonil mänginud, aga kaalub hetkel kümme kilo liiga palju. Nagu korüfeed siiski ütlevad: näpusööt ei kao kunagi,” muigab Lüütsepp. “Tihti aitab meid trennis välja aga farmklubi noor sidemängija, kes käib esiliigaklubiga mängudel ja kaks korda nädalas ka trennis, aga on ülejäänud aja meie juures.”

Oliver Lüütsepp. | Foto: Akaa Volley

Lõpetuseks, kas Lüütsepp näeb võimalust poolfinaalis Soome pikaaegset valitsejat VaLePa’t võita? “Ikka näen. Ma loodan, et võistkond mobiliseerib end sellises olukorras. Midagi väga hullu ju iseenesest pole. Kui hästi mängime, on kõik võimalik. Hiljuti peetud sõpruskohtumises suutsime VaLePa’st jagu saada.”

Soome karikavõistluste esimeses poolfinaalis kohtuvad homme kell 13.00 Savo Volley ja Loimaa Hurrikaani, Akaa ja VaLePa kohtumine algab kolm tundi hiljem (mõlemaid mänge näeb Yle Areenas). Meeste finaal algab pühapäeval kell 19.10 ja on nähtav Yle 2 vahendusel (juhul kui Eestis geoblokki peale ei panda). Tasub meelde tuletada, et Akaa pääses karikavõistlustel poolfinaali klubi ajaloos esimest korda, seega iga järgmine võit oleks taas uue tähiseni jõudmine.

scroll to top