Laagi 35 punktist ei piisanud ja Audentes saavutas Eesti meistrivõistlustel pronksi

Audentese SG/Noortekoondis rõõmustamas. | Foto: Siim Semiskar/Rae SK/Viaston

Eesti naiste meistrivõistlustel sai selgeks kahvatumate medalite omanikud, kelleks on Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondis, kes alistas otsustavas kohtumises 3:1 (25:22, 23:25, 25:23, 25:18) Viljandi Metalli.

Enne tänast kohtumist oli kolme võiduni peetav seeria 2:2 viigis. Huvitaval kombel ei suutnud kumbki naiskond koduväljaku eelist ära kasutada ja nii jõutigi otsustava matšini. Eelmises neljas kohtumises on Viljandile enim punkte toonud Kertu Laak (77 punkti). Audentest on vedanud Nora Lember (72) ja Eva-Liisa Kuivonen (71).

Seeria viimase mängu avageimi alguses kumbki suurt edu sisse ei saanud, kui korraks sai Audentes kahe punktiga (9:7) juhtima. Seejärel lisas Viljandi gaasi ja võeti ise sisse 13:10 edu, mida suudeti hoida seisuni 15:15, mil võõrustajad jõudsid viigini. Geimi lõpus sai Audentes sisse kolmepunktilise edu, mille Viljandi kinni mängis. See aga kodunaiskonda rütmist välja ei viinud ja Nora Lemberi rünnak lõpetas esimese geimi Audentesele 25:22.

Teise minimatši alguses tegi Viljandi paar vangerdust, kui sidemängija Julija Mõnnakmäe liikus nurgaründajaks ja Merilin Salben (nurgaründaja) temposse. Vähemal geimi alguses see neile edu ei toonud, sest Audentese neiud said sisse 8:3 juhtpositsiooni. Vaikselt külalised vähendasid vahet ja jõudsid 16:16 viigini. Vaatuse lõpus läksid mulgid 20:17 juhtima ja põnev geimilõpp kuulus neile 25:23 ja viigistasid üldseisu 1:1-le.

Sarnaselt eelmisele geimile, läks Audentes ka kolmanda geimi alguses mitme punktiga juhtima, kuid vahe sulas kiiremini kui esimene lumi ja Viljandi sai Kertu Laagi heade servide toel 7:6 ette. Vaatuse keskosas viljandlannad pisut suurendasid edu, kuid hoida seda ei suudetud ja väljakuperenaised said geimivõidu 25:23.

Neljandas vaatuses võitles Viljandi sisse 6:3 edu. Seejärel toimus täielik suunamuutus ja spordigümnaasiumi noored läksid ise ette 18:13 ja sellega oligi mäng tehtud. Viimaseks jäänud geim Audentesele 25:18 ja nii teeniti rohkearvulise publiku ees 20-aastase vaheaja järel taas medal Eesti meistrivõistlustel.

Ajaloo esimese Eesti meistrivõistluste medali võitnud Audentesele tõid nii Nora Lember kui ka Eva-Liisa Kuivonen 22 punkti (efektiivsus vastavalt +15 ja +10). Võitjate vastuvõtt oli 32%, rünnak 42%, lisa tuli kuue bloki ja kümne ässa näol.

Viljandi veduriks oli oodatult Kertu Laak, kes tõi mängu parimana 35 punkti (+28), Julija Mõnnakmäe lisas 14 punkti (+11). Külalised said serve vastu 22-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 41-protsendiliselt, lisaks teeniti seitse blokki ja löödi üheksa ässa. Kogu statistika.

Eesti meistri selgitavad kell 20 algavas mängus Tallinna Ülikool/Kikas ja Tartu Ülikool/Bigbank ning ka selles seerias on seis 2:2. Kohtumisest teeb otseülekande Postimees.