Laagi ja Kuivoneni ässalahing lõppes Audentese võiduga, korduskohtumises andis noortekoondis Viljandile armu

Eva Liisa Kuivonen servijoone taga, kust tõi Viljandi vastu ühes mängus 10 punkti. | Foto: Siim Semiskar/Rae SK/Viaston

Eesti naiste võrkpalli meistriliigas peeti nädalavahetusel viimased põhiturniiri kohtumised. Kaks korda omavahel mõõtu võtnud Viljandi Metall ja Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondis jäid mängudega 1:1 viiki.

Laupäeval peeti Viljandi Kesklinna kooli spordisaalis maha tõeline põnevuslahing, kust 3:1 (25:22, 22:25, 25:22, 25:22) tulemusega väljus võitjana külalisvõistkond Audentesest. Kaks liidrit, Eva Liisa Kuivonen ja Kertu Laak, pidasid omavahel mõõduvõttu nii punktisaagi kui ässpallingute osas. Kui Kuivonen suutis lüüa Laagist ühe serviässa enam (10-9), jäi isikliku punktisaldoga peale ikkagi Laak, kes tõi 29 punkti (+17) Kuivoneni 28 (+12) vastu. Palju pallingupunkte kogunes ka teistel mängijatel, näiteks lõi Julija Mõnnakmäe viljandlannade 19-st serviässast 6 ja Anu Talvar teisel pool naiskonna 17-st servipunktist 5.

Pühapäevases korduskohtumises kasutas Audentese peatreener Andrei Ojamets suures osas teise ešeloni mängijaid. Jääb vastuseta, kas põhjuseks oli mängukoormuse jagamine või hoopis veerandfinaali vastase valimine. Nimelt oleks noortekoondis võidu korral ka veerandfinaalseerias Viljandiga kokku läinud, samas kui kaotuse korral ootas neid play-offi esimeses ringis Rae Spordikool/Viaston. Igal juhul võttis Audentes vastu kindla 0:3 (18:25, 22:25, 11:25) kaotuse. Taaskord kerkis üleplatsimängijaks Kertu Laak, kes tegi 26 toodud punkti juures vaid kaks otseviga (+24). Võõrustajate edukaimad olid diagonaalründajana tegutsenud Carmel Vares ja kodulinna vastu mänginud nurgaründaja Sonja Siimson, kes tõid 8 punkti (efektiivsus vastavalt +5 ja 0).

Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondis lõpetas seega põhiturniiri 3. kohal ja läheb veerandfinaalis vastamisi kuuendaks platseerunud Rae SK/Viastoniga. Viljandi Metall tõusis viimase mänguga viiendaks ja sõidab kolmapäeval algavas play-offis külla Võru Võrkpalliklubi/Barrusele. Sel nädalavahetusel Balti liiga finaalturniiril osalenud Tallinna Ülikool/Kikas ja Tartu Ülikool/Bigbank saavutasid Eesti meistriliiga põhiturniiril vastavalt esimese ja teise koha ning pääsesid seetõttu otse poolfinaalringi.