fbpx
Close

Laagi ja veel kolme põhimängija puudumine loob koondises haruldase võimaluse 18-aastasele debütandile?

Jade Šadeiko. | Foto: ekraanitõmmis

Eesti rahvusnaiskonna rünnakuliider Kertu Laak vigastas eilsel treeningul väikest sõrme ja läheb lähipäevadel operatsioonile. Põhimängija vigastus jätab peatreener Andrei Ojametsa diagonaalründajate valikul raskesse olukorda.

Rahvusvahelisel tasemel tituleerituim Maarjamaalt pärit diagonaalründaja Anna Kajalina teatavasti loobus tänavu Eesti koondise esindamisest. Sarnaselt Laagile on vigastuse küüsis ka meie praeguse koondise teine diagonaal Kadi Kullerkann, kes taastub hiljutisest põlveoperatsioonist ja pole ühtegi pallitreeningut veel naiskonnaga kaasa teinud.

Koondises võiks diagonaalründajana tegutseda ka Kristel Moor, keda, tõsi, EM-valikturniiril kasutati (edukalt) temporündaja positsioonil. Ent Mooril saab Prantsusmaa esiliigas hooaeg läbi alles maikuu keskel ning sel nädalal teda koondises veel pole. Küll aga võib Moorist saada põhitegija eelseisvates Euroopa Hõbeliiga mängudes.

Suure tõenäosusega saab võimaluse kohe oma karjääri esimestes A-koondise mängudes Soomega end näidata 18-aastane Jade Šadeiko, kes tüüris Tartu Ülikool/Bigbanki naiskonna äsja Eesti meistriks. Aprillis ka kogu liiga parimaks mängijaks valitud Šadeiko alustas hooaega seejuures nurgaründajana, ent liikus hooaja teises pooles tähtsamateks mängudeks diagonaali. Täna võime selle vangerduse üle koondise hetkeseisu vaadates vaid rõõmu tunda.

Eelseisvates mängudes Soomega on Eesti koondise teine diagonaal ilmselt keegi nurgaründajatest – Nette Peit, Anu Ennok, Ingrid Kiisk, Hanna Pajula, Liisel Nelis või Marcella Raud.

Loe ka: Eesti koondise liider Kertu Laak murdis treeningul luu ja läheb operatsioonile
Loe ka: Soome koondise liider: Eesti naiskonna tase on viimaste aastate jooksul selgelt tõusnud
Loe ka: Võrkpall24.ee teeb otseülekande ka Eesti naiskonna sõprusmängudest

scroll to top