fbpx
Close

Laagrisse kerkib juba sel kevadel Eesti suurim rannaspordikeskus

Esiplaanil Nils Rühka, Karl Rinaldo ja Kaupo Koitla, taamal Laagri keskuses laiuv väli, kuhu rajatakse rannaspordikeskus. | Foto: Võrkpall24

Eelmisel nädalal tehti Tallinna külje all Laagri keskuses algust Eesti suurima ja moodsaima suvise rannaspordikeskuse ehitusega. Kokku kerkib Jõekääru Rannakeskuse nime kandvale areenile kaheksa tipptasemel väljakut rannavõrkpalli ja -tennise harrastamiseks. Keskus avatakse hea ilma korral juba mai alguses.

Võrkpall24 ehitab Jõekääru Rannakeskuse koostöös Laagri Kinnisvara OÜga, kes plaanib lähitulevikus rajada Laagrisse ka piirkonna moodsaima elamukvartali. Jõekääru Rannakeskuse idee taga on lisaks Laagri Kinnisvara OÜ juhatuse liikmele Kaupo Koitlale ka Kloogaranna ja Ülemiste rannavollesarja vedajad, Võrkpall24 juht Karl Rinaldo ja tema äripartner Nils Rühka ettevõttega Rand ja Tuul OÜ.

“Märgates Karli ja Nilsi hingega korraldatud turniire ja nähes huviliste kasvu, tekkiski mõte luua koostöös selline keskus,” märkis Kaupo Koitla. “Pärast paari aasta tagust Mustamäe rannaareeni sulgemist on Harjumaal tuntud puudust korralikust rannaspordikeskusest, kus toimuksid regulaarselt treeningud ja võistlused,” ütles Karl Rinaldo. “Suur kiitus seetõttu võrkpallifanaatikule Kaupole, kes sellise idee välja käis ja meie juurde tuli. Rannaspordisõbrad on tiirutanud viimastel aastatel suviti pärast tööpäeva lõppu pealinna ümbruses ringi, et leida kohti, kus oma meelisalaga tegelda. Nõudlus on ületanud tipptundidel selgelt pakkumise. Valmiv rannakeskus aitab loodetavasti seda muret leevendada.”

Areeni kõrvale tulevad ka ajutised WC-d ja pesemiskabiinid, samuti saab kohapeal riideid vahetada. „Kahe rannavõrkpalli harrastava poja isana tunnen isiklikult veel suurt heameelt selle üle, et noortele tekib suveks suurepärane koht tegelemaks rannavõrkpalliga Eesti ühe parima noortetreeneri Aleksandr Tšuhnenkovi juhendamisel. Uus keskkond suurendab kindlasti tõenäosust, et ka meie Eesti noortest sirguvad tipud on tulevikus rannavõrkpallis maailma parimate hulgas,” sõnas Koitla.

Võrkpall24 avab suvel uues keskuses lisaks Tšuhnenkovi treeningrühmadele veel mitmeid gruppe, mida asuvad juhendama Eesti paremikku kuuluvad rannaspordialade tegijad. Et rannaspordikeskuse eestvedajate põhisoov on anda panus ala arengusse, pakutakse nii Eesti rannavolle profipaaridele kui ka noortekoondistele võimalust treenida areenil läbi suve tasuta. Tavakülastajale maksab ühe väljaku rent pooleteiseks tunniks 20 eurot.

Laagris tehti eelmisel nädalal algust väljakute ehitamisega. | Foto: Võrkpall24

“Me ei karda suurelt unistada,” kinnitas Rinaldo. “Loodame, et suudame luua Jõekääru Rannakeskusesse Eesti rannaspordi suvise meka. Näeme Jõekääru Rannakeskust kui kohta, kus tippmängijate, noorte ja harrastajate vahel tekib mõnus sünergia. Soovime, et see poleks pelgalt treening- ja võistluspaik, vaid ka hea atmosfääriga koht, kus sama ala tegijad saavad üksteisega mõtteid vahetada ja ala edasi viia. Samuti teeme tööd, et rannakeskuse leiaks hõlpsasti üles ka rannatennisistid, kelle hulk on samuti viimase aasta jooksul tänu rannahallide tekkele mitmekordselt tõusnud.”

“Olime valmis panema sellise keskuse rajamisele oma õla alla, kuna näeme Laagri suurima kinnisvaraarendajana piirkonnas suurt tulevikuperspektiivi valla keskusena. Samuti oli Saue vald eesotsas vallavanem Andres Laisaga igati abiks, et keskus reaalsuseks saaks. Meie ja valla jaoks on keskuse avamine hea võimalus näidata kõigile, milline suurepärane ja kaunis ala asub Laagri südames kaunilt lookleva Pääsküla jõe kaldal,” lisas Koitla.

“Minu ja Nilsi jaoks on see kahtlemata senise elu suurim ettevõtmine,” kinnitas Rinaldo. “Et sukeldusime tundmatusse vette, ei oska ma sõnadesse panna tänu kogu selle abi eest, mida oleme idee elluviimisel Eesti võrkpallikogukonnalt saanud. Lisaks Laagri Kinnisvarale tahaksin nimeliselt välja tuua Jaan Soometsa, Kristjan Kaisi, Taavi Lüütsepa, Vallo Põldma ja Avo Kivimaa. Nad kõik on olnud igal ajal valmis meid erinevatele küsimustele vastuse leidmisega aitama.”

„See endine tohutu tööstus- ja põllumajanduspiirkond on planeeritud uue Saue valla üldplaneeringu kohaselt keskuse alaks, kus tulevikus saab olema kaasaegne elukeskkond. Sealhulgas rajatakse Laagrisse uus ärikeskus, avarad rohealad, mitmed kergliiklusteed, jalakäijate sild üle Pääsküla jõe ning tunnel Hoiu tänava alt. Piirkonna krooniks saavad olema 700 uut kodu, lasteaed ja kool. Järgmise 10 aasta jooksul muutub piirkond suurepäraseks väikseseks linnalähedaseks keskuseks, kus inimesed saavad elada turvalises tervislikke eluviise soosivas keskkonnas omades kõike eluks vajaminevat nagu sportimisvõimalused, teenused, hobitegevus, meelelahutus jne ilma vajaduseta nende järele Tallinnasse sõita. Samas on Laagri inimestele jätkuvalt tagatud kaasaegne ja mugav ühistranspordi ühendus Tallinnasse läbi kiiresti areneva rongi- ja muude ühistranspordi ühenduste,” jätkas Koitla.

Laagris tehti eelmisel nädalal algust väljakute ehitamisega. | Foto: Võrkpall24

Laagri ringi kõrvale endisele kasvuhoonete alale rajatava rannakeskuse ehitusega tehti algust pärast lume sulamist möödunud kolmapäeval, 30. märtsil, ja valmis peaks see saama praeguse plaani kohaselt aprilli lõpus. Kokku tuuakse Männiku karjäärist kaheksa väljaku tarbeks sadakond koormatäit liiva. Areen on plaanis avada hea ilma korral juba mai alguses. Aprilli jooksul pannakse paika ka rannakeskuses vaba aja veetmise ala, kus mängijad ja nende sõbrad saavad niisama head ilma ja seltskonda nautida. Samuti tehakse lastele väike mänguala. Läbirääkimised käivad ka sauna paigaldamise osas.

Püsiaegade ja tiimiürituse broneerimiseks ning lisaküsimuste korral saab rannakeskusega juba täna võtta ühendust aadressil joekaarurannakeskus@gmail.com. Samuti on võimalik kuni aprillikuu lõpuni võtta ühendust seoses rannakeskuses pakutavate reklaampakettidega. Aprilli jooksul valmib väljakute broneerimissüsteemiga veebileht ja pannakse paika suvine Harjumaal toimuvate turniiride kalender. Võrkpall24 poolt korraldatavad rannavolleturniirid hakkavad toimuma sel suvel iganädalaselt lisaks Laagrile ka Kloogarannas.

Jälgi Jõekääru Rannakeskust ka Facebookis ja Instagramis ning osale loosis, kus võid võita tasuta püsiaja kogu suveks koos Mikasa rannavollepalliga.

scroll to top