fbpx
Close

Labi, Avo Kēls! | Läti võrkpalliliit nõustus Keele kahe nõudmisega ja pikendas eestlase lepingut

Kindlakäeline Avo Keel jätkab lõunanaabrite koondise juhendamist. | Foto: volley.ee

Läti võrkpalliliidu juhatuse tänasel koosolekul otsustati kohaliku rahvusmeeskonna juhendamine usaldada ka kaheks järgnevaks aastaks Avo Keelele ehk lätipäraselt Avo Kēlsile.

“Mul on hea meel, et selline otsus tehti,” sõnas Keel, kes kuulis uudist täna kella viie paiku.

2017. aasta oktoobris Läti koondise peatreeneriks valitud Keel jätkab ametis vähemalt kuni uue EM-valikturniiri lõpuni. Tänavu sügisel toimuvast finaalturniirist jäi Eestiga samasse valikgruppi kuulunud Läti teatavasti ühe võidu kaugusele.

“Mul on kõva ambitsioon ja tahtmine Lätiga EM-finaalturniirile pääseda. Tuleb korrata vana tõde üle: meie alagruppi sattus eelmisel aastal kõige tugevam vastane ehk Eesti. Tõsi, tagantjärele targana teame öelda, et meile piisanuks edasipääsu tagamiseks ka kahest võidust Iisraeli vastu. Lätil jagub huvitavaid mängijaid, kes on võimelised meeskonna finaalturniirile tüürima,” usub 56-aastane Keel.

“Läti võrkpalliliit nõustus ka minu kriteeriumitega. See tähendab, et Läti jätkab tänavu Euroopa liigas mängimist (lõunanaabrid tõusid selleks aastaks tugevamasse gruppi – toim.) ning terve juulikuu, mil mänge pole, korraldan ma kaheksa kuni kümne peamiselt nooremapoolse mängijaga tugeva laagri, kus keskendume pallitrennidele,” selgitas Keel.

Igapäevaselt Pärnu Võrkpalliklubi treeniv Keel kinnitas, et soovib Läti koondise juhendamist jätkata just isikliku ambitsiooni, mitte lisateenistuse pärast.

“Ära elaksin ma ka Läti koondise juures töötamata. Pigem on see amet mulle oluline treenerina. Mulle meeldib väljakutsetega rinda pista ja tulemusi teha. Looduses on kõik tasakaalus. Kui pääseme EM-finaalturniirile, on kõik hästi, aga kui ei pääse, siis pole rõõmustamiseks erilist põhjust,” ütles Keel.

scroll to top