fbpx
Close

Lähtel selgusid Eesti parimad noored võrkpalli viievõistlejad

Viievõistluse parimad. Vasakult: Kirke Rebane, Karmo Stamm ja Markus Kohtla | Foto: Reijo Mälton

Päev enne Eesti Vabariigi sünnipäeva peeti Lähte Spordihoones Popsport! volleri viievõistluse finaal. Tegu on spetsiaalselt võrkpalluritele mõeldud füüsiliste katsetega, mis aitavad noortel sportlastel vormi parandada. Võitjad selgitati kahes vanuseklassis.

Omavahel võtsid mõõtu B-, ja C-vanuseklassi poisid ja tüdrukud ning seda järgnevatel aladel: joonejooks, topispalli vise, hüppenööriga hüppamine, kõhulihaste kordused ja hüppevõime testimine.

B-vanuseklassi võitjateks tulid Karmo Stamm ja Kirke Rebane, kes kogusid vastavalt 876 ja 780 punkti. Mõlemad on Tallinna Kalevi spordikooli kasvandikud.

Nooremas vanuseklassis olid teistest natukene tublimad Pärnu Spordikooli kasvandikud Markus Kohtla ja Ieva Jevgenijeva vastavalt 844 ja 702 silmaga.

Lühiintervjuus Võrkpall24´le, ütlesid noored tulevikulootused, et võit tuli neile üllatusena. Võrkpallis tahaksid jõuda võimalikult kaugele ning suurimateks eeskujudeks on meie Eesti oma võrkpallurid.

Kirke Rebane: “Võit tuli tõesti ootamatult, ise lootsin jõuda esimese kolme sisse, aga et võidan, seda ei uskunud.”

Karmo Stamm lisas: “Tulin endast parimat andma ja nagu näha, siis tasus ära.”

Pärnu Spordikooli poiss Markus Kohtla ütles, et tema iidoliks on Robert Täht ja tulevikule mõeldes sooviks ta kunagi Eesti rahvuskoondist esindada.

“Minu suurimateks eeskujudeks on Robert Täht ja Rait Rikberg ning muidugi ka Karmo Stamm,” naljatles Rebane. Sama küsimuse peale vastas Stamm nõnda: “Mina vaatan alt üles oma vanemale vennale Kusti Nõlvakule.”

Popsport! volleri viievõistluse eestvedaja Tarmo Kajandi sõnas, et sarnaseid võistlusi on tehtud juba aastakümneid.

“Pöörame pilgu korraks ajalukku. Sarnaseid võistlusi peeti juba 30-40 aastat tagasi. See on lastele suurepärane võimalus oma oskusi testida mitmel alal,” ütles ta.

Eelvõistlus peeti novembris üle Eesti, kus osales hinnanguliselt 270 spordipisikuga nakatunud last. Finaalvõistusele oli kohale tulnud napilt üle 100 noore. Kajandi sõnul on seda liiga vähe.

“Tuleb kurbusega tõdeda, et võrreledes esimese võistlusega on osalejate arv kahanenud poole võrra, millest on paganama kahju, aga midagi pole teha. Ega võistlus selle pärast pidamata jää,” ütleb tulihingeline spordifanaatik Kajandi.

Pärast viiesvõistlust peeti maha mitu tulist, kuid sõbralikku  võrkpallilahingut.

Järgmine Popsport! viievõistlus peetakse sügisel.

 

One Comment

  1. Olen siiralt tänulik neile treeneritele, kes volleri nelja/viievõistlusel oma õpilastega osalesid. Nad väärivad kõik ka esiletoomist: Helju Sutt, Aiki Lai, Raini Stamm, Jaan Rummi, Marek Pihlak, Priit Luik, Andrei Mikhin, Vassili Dinis, Peeter Kais, Riina Kuusk, Ene Laanes, Kaisa Karjane. Hea kehaline ettevalmistus on vundament, millele rajada tehnilised ja taktikalised oskused. Treenerid suudavad laste silmad särama panna ja see on super!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

One Comment
scroll to top