fbpx
Close

Läti karikavõistluste poolfinaalis sündis suurüllatus, finaalis säras 18-aastane tempomees

Läti karikafinaali otsustas Jekabpilsi temporündaja Vladislavs Blumbergs (vasakul). | Foto: klubi koduleht

Sarnaselt meile selgitati Lätis eelmise nädala laupäeval karikavõitjad. Meestest teenis hooaja esimese tiitli kolmandat aastat järjest Jekabpilsi Luši, kes on ka lõunanaabrite valitsev meister.

Suurüllatus sündis tegelikult juba reedel, kui suurfavoriit Riia Tehnikaülikool kaotas poolfinaalis Aleksandrs Avdejevsi 24 punktist (+19) hoolimata 1:3 (-24, 23, -23, -22) Limbažile. Meeldetuletuseks: Riia paikneb Credit24 Meistriliigas 28 punktiga teisel kohal, Limbaži on 4 punktiga kümnes ja play-off’i suure tõenäosusega ei pääse.

Teises poolfinaalis andis Jekabpils kahel korral Daugavpilsi vastu edu käest, kuid võitis viienda geimi 15:7 ja kogu kohtumise 3:2 (22, -18, 17, -19, 7). Kristers Darzans oli võitjate tulemuslikem 21 punktiga (+13).

Finaalis läksid niisiis vastamisi kaks noortemeeskonda. Jekabpilsil õnnestus Limbaži vastu 1:2 kaotusseisust välja tulla ja võita Riias Daugava hallis 800 pealtvaataja ees peetud kohtumine 3:2 (19, -19, -21, 13, 13).

Finaali kangelaseks võib pidada 18-aastast temporündajat Vladislavs Blumbergsi, kes kogus Jekabpilsi parimana 18 punkti (+8). Eriti hea oli keskblokeerija just oma põhiülesande täitmisel, tuues blokiga harvanähtavad 7 punkti. Blumbergs on pakkunud ka Eesti-Läti liiga esimestel kuudel silmapaistvamaid esitusi ning pääses hiljuti selle sarja teise sümboolsesse koosseisu (vaata siit).

Limbažile tõi vahetusest sekkunud diagonaalründaja Aleksandrs Nasonovs 24 punkti (+13), kuid tema teenis oma positsioonile vastavalt ka kolm korda rohkem tõsteid kui Blumbergs. Statistika.

Samal ajal kui kodumaal hoiab Jekabpils kõiki tiitleid enda käes, tuleb neil Eesti-Läti ühisliigas näha veel kõvasti vaeva, et koht play-off’is tagada. Hetkel paiknevad Marcis Obrumansi hoolealused tabelis seitsmendal kohal. Eelmisel hooajal võideti Balti liigas mäletatavasti Rakvere ees pronks.

Läti naiste karikavõitjaks krooniti esmakordselt Jelgava/LLU, kes alistas haaravas finaalis 3:2 Marupe.

Läti karikavõitjad ühispildi. | Foto: Läti võrkpalliliit

Loe ka: Marcis Obrumans: me ei saa olla väga pahased Eesti klubide peale, kes Läti paremad mängijad endale võtavad

scroll to top