fbpx
Close

Läti klubi huvitav otsus: Pärnusse tullakse, aga Tallinna mitte

Jekabpilsi Luši jätab Credit24 Balti liiga põhiturniiri viimasel nädalavahetusel ühe mängu mängimata. | Foto: Jekabpilsi Luši

Credit24 Balti liigas tuleb mängimisele põhiturniiri viimane mängunädalavahetus, kus kõik Eesti klubid peavad mänge kodupubliku ees. Ühtlasi saavad selgeks kõik veerandfinaalpaarid, kes 25.-26. veebruaril Tartu A. le Coq spordihoones peetaval final four turniiril võistlustulle astuvad.

Laupäeval kell 16 mängib Pärnu Võrkpalliklubi kodusaalis Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme vastu, pühapäeval on samal kellaajal Pärnu vastaseks Jekabpilsi Luši. Tallinna Selver võõrustab laupäeval kell 18 Sõle spordihoones Gargždai Amber-Arlangat. Pühapäeval läheb sama Leedu võistkond juba kell 14 vastamisi Tartu Bigbankiga, Daugavpils läheb pühapäeval kell 19 külla TalTechile.

Algselt pidi toimuma kuus kohtumist, ent Jekabpilsi Luši andis reedel teada, et ei tule mitme mängija (sh sidemängijate) puudumise tõttu laupäevasele mängule TalTechiga kohale ning Eesti klubi teenis seega loobumisvõidu ja tabelisse 3 punkti. Jekabpilsi pühapäevane kohtumine Pärnu Võrkpalliklubi vastu toimub, vahendab volley.ee.

17. veebruaril algavates veerandfinaalides kohtuvad võistkonnad järgnevalt: 1. vs 8., 2. vs 7., 3. vs 6. ja 4. vs 5. Liider Tartu Bigbank (43 punkti) on põhiturniiri võidu juba varem kindlustanud ja kohtub veerandfinaalis viimasena play-offi pääseva Daugavpilsi Ülikooli/Ezerzemega (11 punkti), kel enam tabelis kerkida pole võimalik.

Teisel kohal on 33 punktiga TalTech, kellest samuti keegi enam mööduda ei saa. Nende vastane on veerandfinaalis 18 punktiga seitsmendal kohal olev Riia Tehnikaülikool/Robežsardze/Jurmala, kel rohkem mänge pole.

Kohtadele kolmas kuni viies käib tihe rebimine ja siin on kõik lahtine. Kolmas on tabelis hetkel Gargždai Amber-Arlanga 25 punktiga ja neil on ees kohtumised Tallinna Selveri ja Bigbankiga. Tallinna Selver on samuti 25 punktiga tabelis hetkel neljas ja Gargždai mäng on nende jaoks põhiturniiri viimane. Head võimalused viiendalt kohalt neljandaks või kolmandaks tõusta on Pärnu Võrkpalliklubil (23 punkti), keda ootavad ees mängud Daugavpilsi ja kuuendal kohal oleva Jekabpilsi Lušiga (19 punkti).

Balti liiga tabeliseis:

scroll to top