fbpx
Close

Läti koondise kapten selgitas, millele Keel enne Eesti mängu rõhus

Läti koondise kapten Toms Švans kogus võidumängus Eesti üle 9 punkti (+2). | Foto: Siim Semiskar/CEV

Läti rahvusmeeskonna kapten, Pärnu Võrkpalliklubi temporündaja Toms Švans tundis Eesti alistamise üle heameelt.

“Muidugi me ootasime ja lootsimegi sellist tulemust!” ütles rõõmsameelne Švans pärast mängu. “See oli täpselt see, milleks valmistusime. Olime vaimselt ja füüsiliselt kohtumiseks valmis. Meil polnud midagi ju kaotada! Pealegi nägime, kuidas ajalooline kodus peetav EM-finaalturniir pani Eestile väga suure pinge ja kohustuse peale.”

29-aastane Švans oli nõus avalikustama, millele lätlaste juhendaja Avo Keel mängu eel rõhus. “Esimene asi oli just mentaalne pool – et läheksime ja mängiksime julgelt. Ta soovis, et võitleksime iga palli eest. Lisaks ütles Avo, et peame mängu algusest peale oma vastuvõttu ja rünnakut kontrolli all hoidma. Samuti oli oluline oma serviga õigeid kohti otsida, et leida Eesti mängus üles nõrgad kohad.”

Kas tegu oli Švansi karjääri tähtsaima võiduga? “Ma arvan, et jah!” muigas Švans pärast hetkelist mõttepausi. Perekondlikel põhjustel polnud Läti tänane võit aga Švansidele pelgalt rõõm, sest tema elukaaslane ja laste ema on eestlanna Eleriin. “Temal olid huvitavad tunded, kuna mina võitsin, aga Eesti kaotas. Ent see oli nii Eestile kui ka meile alles esimene mäng. Palju tähtsaid mänge ootab veel ees.”

Loe ka: Eesti koondis ei tulnud EM-i avamängus pingega toime – Läti võttis üllatusvõidu

scroll to top