Läti koondislase superpartii tõi Pärnule seeria avamängust kindla võidu

Pärnu leegionärid Atvars Ozolinš, Toms Švans, Chizoba Neves Atu ja Ilja Kovalov. | Foto: Karl Rinaldo

Eile pidasid esimese Eesti meistrivõistluste veerandfinaalkohtumise Pärnu Võrkpalliklubi ja TalTech ning tulemusega 3:0 (25:16, 25:16, 25:23) jäi oodatult peale Pärnu meeskond.

Läti koondise temporündaja Toms Švans kogus Pärnu resultatiivseimana 12 punkti (+6). Lisaks seitsmele rünnakupunktile tõi Švans 4 punkti blokiga ja ühe serviga. Taavet Leppik lisas 11 (+7) ja Chizoba Neves Atu 10 punkti (+3). Avo Keele juhendatava meeskonna vastuvõtuprotsent oli 60, rünnakuprotsent 47, blokiga saadi 11 (4 sulustamist sai kirja Švans) ja serviga 4 punkti (eksiti 13 pallingul), vahendab volley.ee. Kui kaks esimest geimi mängitas Avo Keel vaid põhimehi, siis kolmandas geimis saatis ta väljakule ka mitmed varumängijad.

Ilma oma vigastatud liidri Mihkel Nuudita mänginud TalTechi edukaimaks kerkis 14 punktiga (+5) diagonaalründaja kohal tegutsenud Richard Orutar, Ragnar Kalde lisas 7 silma (+2). TalTechi vastuvõtt oli 40%, rünnak 31%, blokipunkte kogunes 4, serviga punkte ei teenitud (servivigu tehti 12).

Seeria teine mäng peetakse juba täna kell 18.30 TalTechi spordihoones ja kolmas kohtumine toimub vajadusel Pärnus 10. märtsil kell 17.00.

Teises veerandfinaalpaaris juhib Tallinna Selver mängudega 1:0 Rakvere Võrkpalliklubi vastu. Avakohtumine võideti 3:0 (25:19, 25:19, 25:18). Seeria teine kohtumine toimub pühapäeval kell 18.00 Rakvere spordihoones ning vajadusel kolmas mäng 11. märtsil kell 19.00 Audenteses.

Kõik veerandfinaalid on otsepildis nähtavad Postimehe vahendusel.

Vaata veerandfinaalide ajakava ja tulemusi!

Tervet Eesti meistrivõistluste ajakava näeb SIIT.

Eesti meistrivõistluste veerandfinaalide paarid selgusid Credit24 Meistriliiga põhiturniiri järjestuse põhjal. Põhiturniiril kaks kõrgeimat kohta saanud Eesti võistkonda ehk Bigbank Tartu ning Saaremaa Võrkpalliklubi pääsesid otse poolfinaalidesse, ülejäänud neli võistkonda kohtuvad kahe võiduni peetavates veerandfinaalseeriates. Omavahel lähevad vastamisi põhiturniiri 3. vs 6. ja 4. vs 5. Esimene ja vajadusel kolmas mäng peetakse kõrgema asetusega meeskonna kodus.

Veerandfinaalide võitjad kohtuvad kolme võiduni peetavates poolfinaalseeriates järgmiselt:  I poolfinaalis 1. asetusega meeskond vs põhiturniiril madalaima paigutusega veerandfinaali võitja ning II poolfinaalis 2. asetusega meeskond vs põhiturniiril kõrgeima paigutusega veerandfinaali võitja. Poolfinaalid algavad 15. ja 16. märtsil. Valitseva Eesti meistrina kaitseb tiitlit Saaremaa VK.