fbpx
Close

Läti lahkus Tšehhist kahe 1:3 kaotusega

Kristaps Šmits (keskel näoga) oli kaotusmängus Tšehhiga võistkonna parim. | Foto: CEV

Võrkpalli EM-iks valmistuvad koondised peavad kontrollmänge. Möödunud nädalalõpul sõitsid meie lõunanaabrid Brno linna, et katsuda jõudu Tšehhi koondisega. Avo Keele juhendatav Läti pidi mõlemas mängus 1:3 tšehhidele alla vanduma, vahendab Voleybols Latvija.

EM-i 1. septembril Eesti vastu alustav Läti koondis alustas augustikuiseid kontrollmänge hästi, kui 6. ja 7. augustil peetud kohtumistes võideti Soomet 3:0 ja 3:1.

Nädal hiljem Tšehhi vastu kaotati esimene mäng 1:3 (21:25, 25:19, 21:25, 21:25). Teises mängus jäi üldskoor samaks 1:3 (16:25, 19:25, 25:23, 18:25), kuid punkte kogusid lätlased vähem. Viimasest kohtumisest jäid eemale eelmisel hooajal Pärnu ridades mänginud Toms Švans ja Atvars Ozolinš.

“Täna (teises mängus – toim.) mängisid võrdlemisi hästi Freimanis ja Egleskalns. Rünnak on hea, kuid vastuvõtt ei olnud veenev, eriti võrreldes eilse mänguga. Kaks nädalat on EM-ini, veel on aega mängu lihvida,” selgitas võistkonna olukorda Läti loots Avo Keel.

Lõunanaabrite parimana tõi teises mängus enim punkte eelmisel hooajal Jekabpilsi ridades pallinud, kuid sügisest Soomes Raision Loimu särki kandev Kristaps Šmits, kelle kontole jäi 14 punkti. 13 punktiga panustas diagonaalründaja Hermans Egleskalns. Tšehhide parim oli 14 punktiga Lukaš Vašina, kes on klubitasandil Karlovarskos mängides madistanud Eesti koondise sidemängija Robert Viiberi vastu.

Viimane jõuproov enne suurturniiri seisab Lätil ees 23. ja 24. augustil, kui kohtutakse Kreekaga. “Kreeklastega tahame mängida juba täies koosseisus,” selgitas Keel sõjaplaani.

Läti kuulub EM-il Eestiga samasse alagruppi. Tšehhi alustab turniiri 3. septembril, kui võõrustatakse Sloveeniat. Ostravas mängivad veel Itaalia, Valgevene, Montenegro ja Bulgaaria.

scroll to top