Läti mängis edu maha ja jättis EM-i osas kõik otsustava vooru hoolde

Läti rahvusmeeskond. | Foto: CEV

Läti rahvusmeeskond peab EM-valikturniiril D-alagrupi võidu nimel otsustava kohtumise täna, sest kaotas eile 1:3 (-25, 18, -26, -22) Hispaaniale ja esikohta veel ei kindlustanud.

Lätlased suutsid pärast napilt kaotatud avageimi teise kindlalt numbritega 25:18 enda kasuks pöörata ning juhtisid kolmandat geimi 22:18, kuid andsid edu käest ja jäid 1:2 kaotusseisu. Uuesti olid lätlased kindlalt ees neljandas geimis, 16:12, kuid ka sellest edust ei suudetud kinni hoida.

Avo Keele hoolealustest olid resultatiivsemad taas Atvars Ozolinš ja Hermans Egleskalns, kes kogusid vastavalt 19 (+13) ja 18 punkti (+14). Hispaaniale tõi Victor Rodriguez 16 punkti (+9).

Lätlased on kaotusest hoolimata viimase vooru eel alagrupi liidrid. Kui täna suudetakse kell 20 algavas mängus võita Küprost 3:0 või 3:1, pääsetakse igal juhul EM-finaalturniirile ehk Euroopa 24 parema riigi hulka. Viimati mängis Läti EM-il 1995. aastal.