Läti näpistas Saksamaalt geimi, kuid edasipääsulootus on vaid teoreetiline

Läti rahvusmeeskond tänase mängu eel. | Foto: Siim Semiskar/CEV

Tallinnas peetaval Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri kuuenda võistluspäeva avakohtumises läksid omavahel vastamisi Saksamaa ja Läti, kus võidu noppi neist esimene tulemusega 3:1 (25:22, 25:19, 25:27, 25:17)

Läti koondise loots Avo Keel tegi algkoosseisus mitu üllatust, kui jättis alustavast kuuikust välja nii Hermans Egleskalnsi kui ka Romas Saussi. Esimesed kaks geimi kuulusid kindlalt eeldatavale favoriidile Saksamaale, kes sarnaselt eilsele kohtumisele Prantsusmaaga kasutas oma teist ešeloni. Kolmas geim kujunes tõeliselt pingeliseks ja selle suutis enda kasuks kallutada Läti. Seejärel lõunanaabrite jõud rauges ja neljas geim ning ühtlasi mänguvõit kuulus 2017. aasta Euroopa meistritele.

Võitjate resultatiivsemaks kujunes Linus Weber, kes tõi 18 punkti (+9), Florian Krage lisas 10 punkti (+7). Sakslaste vastuvõtt oli 39%, rünnak 51%, lisa tuli 4 bloki ja suisa 13 ässa näol.

Läti poolelt kerkis üleplatsimeheks Edvarts Buivids 19 punktiga (+6), Kristaps Šmits toetas 13 silmaga (+1). Kui uskuda Euroopa võrkpalli liidu lehel olevat statistikat, siis oli lätlaste vastuvõtt kõigest 20%, rünnakuid lahendati 51-protsendiliselt. Lisaks teeniti üheksa blokki ja löödi viis ässa.

Tänane kaotus tähendab Lätile seda, et edasipääsuks peavad nad homme võitma olümpiavõitjat Prantsusmaad.

Kell 20 algab Eesti jaoks edasipääsu eest võitlemine, kui kohtutakse Horvaatiaga, kelle vastu on vaja kindlasti võitu.

Seis D-alagrupis pärast Läti-Saksamaa ja enne Eesti-Horvaatia mängu. | Kuvatõmmis: Wikipedia