fbpx
Close

Läti parim vollepaar lõpetab koostöö

Martins Plavinš ja Edgars Tocs treenisid talvel Dubais muuhulgas koos Mart Tiisaare ja Dmitri Korotkoviga. | Foto: erakogu

Läti tänavuse aasta edukaim rannavolleduo, Tokyo olümpiamängudel üllatuslikult neljanda koha saanud Martins Plavinš ja Edgars Tocs andsid ühises pöördumises teada, et jätkavad sportlaskarjääri eraldi.

“Mängime koos viimase turniiri oktoobri alguses Itaalias. Anname endast parima ja näitame võistlusvaimu,” seisab postituses.

“Oleme äärmiselt tänulikud üksteisele, oma kaasaelajatele, toetajatele ja motiveerijatele. See pole hüvastijätt, jätkame eraldi, kuid sarnaste eesmärkide püüdmist. Töötame mõlemad edasi selle nimel, et Lätis rannavollet promoda ja arendada.”

36-aastane Plavinš, kes on tuntud kui tugev kaitsemängija, alustas rannavollekarjääri tänaseks samuti maailma tipus kanda kinnitanud Aleksandrs Samoilovsiga (koostöö 2004-2008), enne Tocsiga duo moodustamist olid tema paarilisteks ka Janis Šmedinš (2008-2012), kellega koos võideti Londoni olümpial pronks, ning Aleksandrs Slovejs, Läti saalikoondise üks liidreid Hermans Egleskalns ja Haralds Regza. 32-aastane blokimees Tocs mängis mõned aastad Rihards Finstersiga, enne kui 2017. aastal just Plavinšiga maailma tippu kerkis.

Plavinši ja Tocsi edasiseid käike saab olema huvitav jälgida. Läti teise tipp-paari moodustavad Aleksandrs Samilovs ja Janis Šmedinš, samas leiab Läti rannavollest ka mitmeid andekaid noori, kellega vanameistrid võiksid nüüd mängima asuda.

scroll to top