fbpx
Close

Läti andis eduseisu käest ja aitas kõvasti Eestit

Kristaps Šmits ja Läti koondis võivad viie punktiga alagrupist edasi pääseda. | Foto: Siim Semiskar/CEV

Avo Keele juhendatav Läti rahvusmeeskond teenis Tallinnas jätkuval EM-finaalturniiril 350 pealtvaataja ees 2:3 (18:25, 25:23, 25:13, 19:25, 7:15) kaotuse Slovakkialt, kuid omab tänu saavutatud punktile veel väljavaateid D-alagrupist edasi 16 parema sekka pääseda. Tõsi, kahes viimases mängus kohtub Läti Prantsusmaa ja Saksamaaga, kust punktilisa teenida on äärmiselt keeruline.

Sarnaselt eilsele Horvaatia-mängule ei suutnud lätlased 2:1 eduseisu ära kasutada. Meie lõunanaabrite resultatiivsemad olid täna Hermans Egleskalns 21 (+18), Atvars Ozolinš 15 (+9) ja Kristaps Šmits 13 punktiga (+7). Slovakkidele tõi Matej Patak 19 (+14), Peter Michalovic 12 (+10) ning imeliselt sekkunud Filip Gavenda ja Tomas Kriško 10 punkti (+9 ja +6).

See, et kumbki Eesti koondise lähikonkurentidest ei teeninud tänasest matšist kolme punkti – Slovakkia sai võidu eest 2 ja Läti kaotuse eest 1 punkti -, annab meile kõik šansid homme suur samm edasipääsu suunas astuda. Selleks peavad Cedric Enardi hoolealused alistama neljandas voorus homme kell 20.00 Horvaatia. 3:0 või 3:1 võidu puhul oleks Eestil võimalik alagrupp kolmandanagi lõpetada. Samas on ka Slovakkial ja Horvaatial veel võimalus alagrupis nelja parema hulka jõuda ja edasi pääseda. Lätit aitaks nüüd veel vaid see, kui Horvaatia nii Eestit kui ka Slovakkiat võidaks. Alagrupi esikoht otsustatakse suure tõenäosusega tänaõhtuses Saksamaa ja Prantsusmaa duellis.

Tabeliseis. | Allikas: Vikipeedia

*EM-il loetakse alagrupiturniiri lõppedes esmalt võidetud mänge, seejärel punkte ja geimide vahet.

scroll to top