fbpx
Close

Läti volleliidu president ametist lahkuva Keele kohta: jõuda nii noore koondisega Euroopas 16 hulka – see on fantastiline

Avo Keel (vasakul) ja Janis Buks (vasakult kolmas). | Foto: Läti võrkpalliliit

Läti võrkpalliliidu president Janis Buks ei hoidnud “Latvijas Avicele” intervjuud andes rõõmu tagasi, kiites kogu koondist Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril kordasaadetu eest.

Avo Keele juhendatav Läti võitis Tallinnas peetud D-alagrupis Eestit 3:1 ning teenis nii Slovakkia kui ka Horvaatia vastu 2:3 kaotuse eest punkti, mis viis lõunanaabrid lõpuks neljandana alagrupist edasi 16 parema sekka. Playoffi avaringis jäi Läti alla medalikursil liikuvale Itaaliale tulemusega 0:3.

“Võime olla uhked oma saavutuse üle. Ütlesin seda ka poistele pärast viimast mängu. Minu arvates on see tubli tulemus, kui suudame Eestit võita ning Horvaatiale ja Slovakkiale kõva lahingu anda. Nii noore võistkonna kohta oli üle väga pikkade aastate Euroopa 16 parema riigi sekka jõudmine fantastiline tulemus. Usun seejuures, et tegu on alles esimese sammuga selle võistkonna jaoks, sest tulevik tõotab tulla veelgi parem,” sõnas Buks.

Eestiski 20-aastase treenerikarjääri jooksul nii koondise- kui ka klubitasandil erinevatest kooslusest maksimumi välja võtnud Keel teatas, et ei jätka Läti meeskonna juhendamist. 2017. aastast Lätit juhendanud mees olevat seda juba turniiri käigus koondise mänedžerile öelnud.

“Jah, Avo leping sai läbi,” kinnitas Buks. “Kuid ma pean võtma tema ees mütsi maha, sest ta tegi nelja aasta jooksul väga head tööd ja viis võistkonna uuele tasemele. Asume nüüd otsima alaliidus uut peatreenerit. Usun, et suudame leida Avoga samal tasemel juhendaja.”

Buks ei osanud veel öelda, kas uut treenerit asutakse otsima Lätist või mujalt. “Ausalt, ma ei oska seda veel öelda. Praegu on meie turniiri lõpust liiga vähe aega möödas. Peame laskma emotsioonidel taanduda ja tegema sügava analüüsi. Peame ootama kindlasti EM-i lõpuni, sest sealt võib leida mõne potentsiaalse kandidaadi. Selge on see, et meil on hetkel võistkonnas palju head materjali, kellega võiks tulevikus saavutada veelgi rohkem.”

Läti saalivõrkpall sai tänu EM-il osalemisele kohalikus meedias rohkelt tähelepanu. “Sellist positiivset kajastust on kõige raskem hoida, kuid teeme selle nimel tööd. Ütlesin pärast EM-i ühele sõbrale, et kui tänu meie osalemisele finaalturniiril hakkab 50-70 last Lätis võrkpalli mängima, siis oleme ära teinud suure töö. Ütlesin ka meeskonnale enne EM-i, et teie taga pole üksnes pere ja sõbrad, vaid ka tulevased võrkpallurid.”

“Ma vaatan Läti võrkpalli arengut pikas plaanis. Meil võtab veel 10-15 aastat aega, enne kui suudame Euroopas heidelda medali eest. Usun, et see on siiski võimalik, sest kahe miljoni elanikuga Sloveenia tõestab seda. Oluline on luua õige põhi. Võib-olla polegi kõige olulisemad spordihallid, vaid tänapäevane lähenemine treenerite ja treeningsüsteemi osas. See on suur töö, kuid oleme valmis selle nimel varasemast veelgi rohkem panustama,” lisas Buks.

Läti koondis pärast võidumängu Eestiga. | Foto: CEV
scroll to top