fbpx
Close

Lätlane, keda Saaremaa Võrkpalliklubi täna erilise tähelepanuga jälgima peab

Kristaps Šmits pärast eilset treeningut Kuressaare spordihoones. | Foto: Karl Rinaldo

Credit24 Balti liiga veerandfinaalide resultatiivseimaks mängijaks osutus Läti meistri Jekabpilsi Luši nurgaründaja, suvel lõunanaabrite rahvusmeeskonnaski põhikoosseisu koha eest võitlev Kristaps Šmits, kes kogus suures duellis teise kohaliku tippklubi Riia Tehnikaülikooli vastu 29 punkti (+19, rünnak 58%) ja 27 punkti (+12, 57%). Mängud võideti vastavalt 3:1 ja 3:2.

“Ma teen oma tööd lihtsalt – see pole midagi erilist,” ütles 23-aastane Šmits tagasihoidlikult pärast eilset trenni Kuressaares. “Mul on hea koostöö meie sidemängija (Edvins) Skrudersiga. Lisaks tunnen, et olen tänavu paremaks mängijaks saanud, eriti blokis.”

Tänases esimeses poolfinaalis kohtub Jekabpils turniiri võõrustaja Saaremaaga. “Meie tugevuseks on kaitsemäng ja raskete pallide lahendamine,” arvas võimsa hüppe ja rünnaku poolest tuntud Šmits, kel on pikkust iseenesest vaid 188 sentimeetrit. “Saaremaa on kahtlemata selle poolfinaali favoriit, kuid oleme mänguks valmis ja anname endast parima. Peame mängima oma mängu, mitte mõtlema, kes on vastas.”

Eelolevat suve ootab Šmits põnevusega, sest teist aastat Läti koondisse pääsenud mees saab kohe võimaluse mängida EM-finaalturniiril. “Meie kõige parem nurgaründaja on Sastamala VaLePa’ga Soome meistriks tulnud Romans Sauss. Koha eest algkoosseisus võitlen ma ilmselt eelkõige Atvars Ozolinšiga. Atvarsil on kuidagi sedasi läinud, et koondises on ta alati väga hästi mänginud, aga klubis nii head mängu näidata ei suuda,” sõnas Šmits, keda juhendab Läti koondises teatavasti Avo Keel.

Rannavolles juunioride klassis koos Aleksandrs Samoilovsi noorema venna Mihhails Samoilovsiga maailma paremikku kuulunud Šmits ütleb, et on keskendunud praegu täielikult saalivõrkpallile. Lähiaastatel loodab ta ka mõnes välisliigas jala ukse vahele saada.

“Eelmisel aastal tundis Pärnu peatreener Avo minu vastu huvi, aga seda, mis uuel hooajal saab, on veel vara öelda. Ma arvan, et otsused tehakse suve esimese poole ehk Euroopa Kuldliiga põhjal. Rannavõrkpallist ma hetkel ei mõtle. Selle juurde tulen tagasi võib-olla kümne aasta pärast,” lisas Šmits, kes, tõsi, Eesti suurklubide vastu pole seni nii häid mänge nagu lätlaste vastu teha suutnud.

Jekabpilsi ja Saaremaa vaheline poolfinaal algab Kuressaares täna kell 16.00, Tallinna Selver ja Tartu Bigbank selgitavad teise finalisti kell 19.00.

scroll to top