fbpx
Close

Lätlased tulevad Tallinnasse nelja järjestikuse kaotuse pealt

Läti koondis Euroopa Kuldliiga turniiril. | Foto: CEV

EM-finaalturniiri avamängus eestlastele vastu astuv Läti koondis pidas viimased kontrollmängud enne Tallinnasse tulekut. Kreeka vastu suutsid lõunanaabrid kahe mängu peale võita vaid ühe geimi.

Pühapäeval, 22. augustil Kreekas peetud esimeses kontrollmängus Läti ja Kreeka vahel võtsid võõrustajad 3:1 (25:20, 21:25, 25:21, 25:22) võidu, vahendab Läti võrkpalliliit.

„Neljandas geimis olime ka 3-4 punktiga ees, kuid enda hooletute vigade tõttu kaotasime enesekindluse. Tegime nii enda servil kui ka vastuvõtul liiga palju eksimusi,“ selgitas kaotuse tagamaid Läti koondise abitreener Guntis Atars.

Päev hiljem kohtusid koondised taas omavahel. Lätlaste poolt vaadatuna läks see mäng veelgi õnnetumalt. Kreeklased ei loovutanud Avo Keele hoolealustele geimigi, võites matši 3:0 (25:17, 26:24, 25:22). Lätlased kogusid mängu jooksul vaid ühe blokipunkti, kreeklaste seitsme vastu. Läti särgis tõi võistkonna parimana 11 punkti Atvars Ozolinš, üleplatsimees oli 14 punktiga kreeklaste Dimitrios Muclias.

„Ootasin enamat, eriti vastuvõtul. Kreeklased servisid agressiivselt, see valmistas meile probleeme. Kaitse ja vastuvõtt on selgelt meie nõrgad kohad,“ teatas Läti koondise peatreener Avo Keel.

EM-i eelsetes kontrollmängudes jäi lätlaste saldoks 2 võitu ja 4 kaotust. Võidud tulid soomlaste vastu, lisaks kreeklastele kaotati kahes mängus ka Tšehhile.

Lõunanaabrid loodavad hea esituse korral pääseda alagrupist edasi. „Vaatame, kuidas EM-il läheb. Kõige tähtsam on see, et annaksime endast kõik, et pärast turniiri jääks kõigil tunne, et kõik sai tehtud. Kui sellega kaasneb hea tulemus, siis on veel parem,“ nentis Keel.

Läti koondise koosseis EM-finaalturniiriks:

Sidemängijad – Deniss Petrovs, Edvins Skruders

Diagonaalründajad – Hermans Egleskalns, Kristaps Platacs, Kristers Dardzans

Temporündajad – Toms Švans, Renars Jansons, Gustavs Freimanis

Nurgaründajad – Atvars Ozolinš, Romans Saušs, Kristaps Šmits, Edvarts Buivids

Liberod – Ingars Ivanovs, Artems Petrovs

scroll to top